از پخش دیدار کارگزاران حج با رهبر انقلاب اسلامی تا فراخوان عمومی برای انتخاب وزرا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در آستانه ایام حج ابراهیمی و آغاز اعزام حجاج بیت الله الحرام به سرزمین وحی، دست اندرکاران حج کشورمان، صبح امروز یکشنبه هشتم مرداد با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار یکی از ویژگی‌های ممتاز فریضه حج را «ظرفیت بی نظیر اجتماعی» آن برشمردند و تأکید کردند: حج مظهر «عظمت، وحدت و یکپارچگی و قدرت امت اسلامی» است که با اَعمال و شرایط خاص، هر سال بی وقفه، در یک نقطه معین، انجام می شود.

مشروح این دیدار امشب پس از بخش خبری ساعت 21 از این شبکه پخش خواهد شد.

پایش امشب به معیار انتخاب وزیران دولت دوازدهم می پردازد

برنامه اقتصادی پایش با موضوع تحلیل بازارهای اقتصادی و پیگیری مشکلات کسب‌ وکار امشب هشتم مرداد ساعت 23:15 از شبکه یک پخش خواهد شد.  دراین برنامه به موضوع تحلیل بازارهای اقتصادی به‌خصوص تحلیل بازار بورس و پیش‌بینی نوسانات آینده این بازار پرداخته می‌شود. همچنین در بخش دیگر«محمد خدابخشی» نماینده مردم الیگودرز و عضو کمیسیون برنامه ‌وبودجه مجلس، معیارهای انتخاب وزرا و نحوه مشارکت مردم در انتخاب وزیران را به فراخوان عمومی می‌گذارد. 

برنامه پایش به تهیه کنندگی محسن تربیت دوست، کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که یکشنبه‌ها بعد از سریال شبانگاهی با اجرای کیاداود اسفندیاری از این شبکه پخش می شود.

تاریخچه مهمانسرای امام رضا(ع) در مستند «سفره های بهشتی»
به مناسبت دهه کرامت، مستند «سفره های بهشتی» با موضوع تاریخچه مهمانسرای آستان قدس رضوی امروز یکشنبه هشتم مرداد از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.  بسیاری از زائرانی که به مشهد مقدس و حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شوند دوست دارند مهمان سفره پر برکت آن حضرت هم باشند، مهمانسرای حرم رضوی روزانه هزاران وعده غذایی طبخ و توزیع می کند که بهره مندی از آن و تبرک جستن به غذای حضرت، یکی از خواسته های همه زائران است.

مستند «سفره های بهشتی» نگاهی گذرا به سیر تاریخی مهمانسرای آستان قدس رضوی و واقفان و موقوفات آن است. عوامل تولید این مستند عبارتند از: شیدا سجادیان کارگردان و تدوین، مهدی شایقی حق نویسنده و پژوهشگر، امیر توسلی آهنگساز و بهرام زند و بیژن علی محمدی گوینده و روایتگر.
مستند «سفره های بهشتی» امشب حوالی ساعت 20 از شبکه یک پخش می شود.

رییس سازمان حج و زیارت مهمان امروز «با کاروان»

به منظور پوشش آخرین اخبار و اطلاعات حج تمتع سال 96، برنامه زنده «با کاروان» روزهای یکشنبه و چهارشنبه از تهران و مدینه منوره به روی آنتن می رود. پخش این برنامه که تا پایان ایام حج ابراهیمی ادامه خواهد داشت، امروز یکشنبه 8 مرداد میزبان حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت خواهد بود تا درخصوص آخرین اخبار از حج تمتع، چگونگی و نحوره اعزام زائران و برنامه های حجاج در مدینه منوره و مکه مکرمه گفتگو کند.

«با کاروان» به تهیه کنندگی مجید خواجه نژاد و مقداد مومن نژاد کاری از پخش شبکه یک سیما و تولید حج و زیارت سازمان صدا و سیما است که روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 16:40 با اجرای محمدهادی صلح جو و علی جباری از این شبکه پخش می شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر