پیش‌بینی رسانه‌های صهیونیستی درباره نتایج انتخابات لبنان

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با نگرانی روند تحولات لبنان را دنبال می‌کنند، چرا که این انتخابات را فرصتی برای تقویت نقش پارلمانی حزب‌الله در لبنان می دانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های جمعی رژیم صهیونیستی با توجه ویژه و نگرانی شدید روند تحولات انتخابات پارلمانی در لبنان را دنبال می‌کنند. سطوح سیاسی و امنیتی و نظامی تل‌آویو نگران شکست اردوگاه مخالف محور مقاومت در عرصه سیاسی لبنان هستند.

در همین رابطه سایت صهیونیستی واللاه نزدیک به محافل جاسوسی این رژیم در تیتر خود با اشاره به آغاز انتخابات پارلمانی لبنان پیش‌بینی کرد که این انتخابات به افزایش قدرت حزب‌الله در پارلمان این کشور منتهی شود.

شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی در خصوص این انتخابات تأکید کرد که حزب‌الله و متحدانش قدرت خود را در انتخابات پارلمانی لبنان افزایش خواهد داد.

رسانه‌های خبری لبنانی حضور مردم در ساعات اولیه انتخابات لبنان را چشمگیر گزارش می‌کنند. پایگاه خبری العهد گزارش داده است که صفوف منظم و طولانی در همین ساعات اولیه در برابر مراکز رای‌گیری در حوزه انتخاباتی دوم بیروت تشکیل شده است.

در بقاع غربی نیز مردم به صورت گسترده در پای صندوق‌های رای حاضر شده اند.

خبرنگار پایگاه خبری المیادین در بیروت گزارش می‌دهد که در بسیاری از مناطق حضور مردم در پای صندوق‌های رای چشمگیر است.

در منطقه بعلبک حضور مردم در پای صندوق‌های رای گسترده و فشرده گزارش شده است.

در منطقه طرابلس واقع در شمال لبنان انتخابات در فضایی آرام و همراه با تدابیر شدید امنیتی آغاز شده است.

در شهر صیدا نیز جمع کثیری از مردم همزمان با آغاز رأی گیری در پای صندوق های رأی حاضر شده اند.

از ساعت 7 صبح امروز در مراکز رأی گیری به روی مردم باز شده است. در این دوره از انتخابات 597  نفر برای تصدی 128 کرسی پارلمان لبنان در مناطق مختلف با هم به رقابت می پردازند که 86 نفر از آنها زن هستند. تعداد نمایندگان زن در پارلمان کنونی لبنان 4 نفر است. تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن 3.7 میلیون نفر است. سن رأی‌گیری در لبنان 21 سال است.

فراکسیون اکثریت پارلمانی نیازمند دست کم 65 کرسی است تا بتواند تصمیمات مورد نظر خود را در امور داخلی این کشور عملی کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر