اخبار انتخاباتی لبنان| بررسی ۴۰۰ شکایت و مشکل انتخاباتی تاکنون

اتاق عملیات مرکزی ویژه انتخابات پارلمانی در وزارت کشور لبنان از بررسی ۴۰۰ شکایت و اعلام نواقص در حوزه‌های انتخاباتی تا این ساعت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره لبنان، اتاق عملیات مرکزی ویژه انتخابات پارلمانی در وزارت کشور و شهرداری‌ها با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از ساعت 6 صبح امروز تاکنون، اتاق عملیات مرکزی وزارت کشور و شهرداری‌ها بیش از 400 تماس تلفنی و شکایت در خصوص نواقص به وجود آمده در داخل مراکز رای‌گیری دریافت و آنها را پیگیری و حل و فصل کرده است.

ساعتی پیش سزار ابو خلیل وزیر انرژی و آب و نهاد المشنوق وزیر کشور لبنان نیز رأی خود را به صندوق انداختند.

گزارش‌ها از حضور بالای مردم در بسیاری از حوزه‌های انتخاباتی در ساعات اولیه رأی‌گیری حکایت دارد. البته در برخی حوزه‌ها حضور مردم در لحظات صبحگاهی کم رنگ توصیف شده است.

مراکز رأی گیری از ساعت 7 صبح امروز به روی مردم باز شده و انتخابات تا ساعت 7 عصر به وقت بیروت ( 20 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه خواهد داشت . در این دوره از انتخابات 597  نفر برای تصدی 128 کرسی پارلمان لبنان در مناطق مختلف با هم به رقابت می‌پردازند که 86 نفر از آنها زن هستند. تعداد نمایندگان زن در پارلمان کنونی لبنان چهار نفر است. تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن 3.7 میلیون نفر است. سن رأی‌گیری در لبنان 21 سال است.

فراکسیون اکثریت پارلمانی نیازمند دست کم 65 کرسی است تا بتواند تصمیمات مورد نظر خود را در امور داخلی این کشور عملی کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر