معترضان خواستار تشدید قوانین کنترل اسلحه در آمریکا شدند

معترضان در هر دو سوی جدال بر سر کنترل استفاده از اسلحه در آمریکا در خیابان های دالاس تظاهرات کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نشست سالیانه انجمن ملی اسلحه در دالاس برگزار شده است، معترضان در هر دو سوی جدال و مناقشه بر سر قوانین کنترل سلاح، در خیابان ها تظاهرات کردند.

این در شرایطی است که پس از چندین مورد تیراندازی دسته جمعی در آمریکا بار دیگر مساله کنترل سلاح به یک موضوع حساس و مهم تبدیل شده است.

حدود 200 نفر از معترضان با برپایی تظاهرات خواستار اعمال محدودیت های شدیدتر علیه خرید و فروش اسلحه شدند. بسیاری از تظاهرات کنندگان لباس های نارنجی بر تن داشتند که رنگ جنبش کنترل سلاح در آمریکا است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در این نشست سخنرانی کرده است. 2 ساعت پس از این تظاهرات، حدود 150 نفر از حامیان انجمن ملی اسلحه در خیابان های دالاس تظاهرات کردند. بسیاری از آنها در این تظاهرات، سلاح حمل می کردند.

نشست 3 روزه انجمن ملی سلاح از روز جمعه در دالاس آغاز به کار کرده و برآورد می شود که حدود 80 هزار نفر برای این نشست در دالاس حضور داشته باشند.

اواسط فوریه بود که یک جوان 19 ساله که دانشجوی سابق یک کالج بوده با شلیک گلوله 17 دانش آموز را در دبیرستانی در پارکلند به خاک و خون کشید.

دانش آموزانی که از این حادثه جان سالم به در بردند، اکنون خواستار تشدید قوانین مربوط به استفاده از سلاح در آمریکا هستند.

انتهای پیام /

نظرات

ارسال نظر