دردنامه یک فیلسوف از حال‌وهوای این روزهای سیاست

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، این روزها رفتارهای برخی از سیاسیونِ تازه کار، عجیب و غریب است، متوجه نمی‌شوم چرا و با چه نیتی اینگونه سخن می‌گویند و رفتار می‌کنند. این تازه‌کاران سیاسی همیشه دوست دارند  هنجارشکنانه سخن بگویند تا مطرح شوند و خودی نشان بدهند.

یک دفعه بر رئیس جمهوری محترم خرده می‌گیرند که چرا لیست وزرای پیشنهادی را نزد مقام معظم رهبری می‌برد. تعجب این است که به جای خوشحالی و استقبال از همکاری دولت و رهبری، اینگونه هماهنگی را به چالش می‌کشند، تازه اصل خبر هم نادرست بود پس این تازه‌کاران هم خبر نادرستی را شایعه و منتشر کردند و هم اصل هماهنگی بین رهبری و دولت  در برخی از وزرا را مخدوش کردند، هماهنگی که همیشه بوده است.

این تازه به دوران رسیده‌های سیاست که دوران انقلاب غایب بودند، در دوران جنگ حاضر نبودند و در دوران بحرانها پیدایشان نبود حالا نقد صریح نسبت به مقام معظم رهبری را وظیفه خود می‌دانند. رهبری که اهل معرفت او را یک پارچه نور می‌دانند و حرمت زیادی برای شخصیت او قائلند. نمی‌دانم چرا از بی عدالتیهای قانونی، اجرایی و رفتارهای غیر اخلاقی نورچشمانشان چیزی نمی‌گویند و نمی‌نویسند؟

چرا این همه بد عهدی‌های آمریکا نسبت به برجام و تشدید تحریمهای سنا و کنگره را نمی‌بینند و چیزی نمی‌نویسند؟ چرا از پا برهنگانی که در خیابانها برای یک لقمه نان، گل، دعا و دستمال کاغذی می‌فروشند چیزی نمی‌گویند؟

چرا اشرافی‌گری برخی مدیران و رشوه خواری عده‌ای از مسئولان را نمی‌بینند و حرفی نمی‌زنند؟ چرا از درد دل چند پدر و مادر پیر شهیدان دوران دفاع مقدس که در غربت به سر می‌برند چیزی نمی‌گویند؟

آیا می‌دانند وقتی خبر مناطق محروم و افراد نیازمند به رهبرمان می‌رسد خواب از چشمان اشک آلودش ربوده می‌شود و تا ستاد اجرایی فرمان امام مشکل آنها را حل نکند آرام نمی‌گیرد.
خدا شاهد است این وجیزه بنده نه دفاع از حزب خاص و نه در مقام نقد جریان خاصی است بلکه دلم می‌سوزد از اینکه چقدر سید علی غریب و تنها است و چرا بدهکاران نظام باید طلبکار شوند و چرا این همه اپوزیسیونهای نشسته بر کرسی مسولیت؟!!!

خدایا ما را ببخش و رنجهای سید علی را کم کن. خدایا به تازه کاران سیاست، عقل و به خدمتگزاران نظام اسلامی، توفیق و به دردمندان جامعه، صبر و به سرمایه‌داران، بذل محبت عنایت کن.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر