صد واحد سیار کانون برای حاشیه شهرها

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ظهر امروز از 31 کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور محمدرضا واعظ مهدوی، معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور رونمایی شد.

واعظ مهدوی در نشست خبری که پیش از رونمایی در محل سالن کنفرانس کانون برگزار می‌شد، گفت:«ما در برنامه‌ریزی کل کشور با مشکل عدیده‌ای مواجهیم. رییس‌جمهور سویس در سخنرانی دانشگاه تهران گفته بود این کشور در گذشته فقیر بوده و آنچه موجب شرایط امروز این کشور شده، یافتن ارائه توسعه و علم جامعه به پیشرفت برخوانده است.»

وی با اشاره به حذف فرهنگ منفی و شناسایی رفتارهای مثبت در سویس، گفت: «تفاوت کشور توسعه‌یافته و نیافته در ذهن و اندیشه جامعه است.»

واعظ مهدوی افزود: «برای رسیدن به فرهنگ کمال‌طلبی امیدی به نسل کنونی نیست و باید روی نسل آینده کار کرد و کانون این وظیفه را دارد که باید نسل خلاق و مبتکر و مثبت‌اندیش را پرورش دهد تا باور مقابله با فساد و وسوسه و رشوه و خلاف و نان حرام بیابد. در چنین شرایطی پیشرفت ما تضمین می‌شود.»

وی تأکید کرد:«مخاطب ما همه کودکان ایران است نه بچه‌های بالای شهر که اگر ما هم به آنها نرسیم هزاران امکانات در دسترس آنان است.»

سپس با اشاره به سفر اخیرش به بلوچستان گفت:« ما باید برای این بچه‌ها کار کنیم. بخواهیم و نخواهیم این نسل بعد است که به آنان نرسیم خوراک باندها می‌شوند و برسیم برای خودمان کاری کرده‌ایم.»

وی از حاجیان‌زاده خواست که به شکل ویژه برای کودکان حاشیه شهرها برنامه ویژه‌ای داشته باشد و تضمین داد که سازمان از این مسئله حمایت می‌کند. او درخواست صد واحد سیار حاشیه شهرها کرد و از دویست میلیارد بودجه ثابت و دویست میلیارد بودجه سیال حرف زد و گفت توجه به حاشیه شهر دستور و توجه رهبری است.

محمدرضا واعظ مهدوی پیشنهاد کرد به جای برنامه سالانه و خرید سالانه برنامه پنج ساله اراده دهد و از خودروسازان خودروهای ویژه با استاندارد کانون طراحی شود و مبدل به ماشین‌های اختصاصی شوند.

وی افزود:«اگر به الگویی برای مثال خانه اسباب‌بازی در روستاها کانون برسد سازمان در بسیج منابع و امکانات همکاری می‌کند.»

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر