تردید نماینده کنگره آمریکا درباره خلع سلاح کره شمالی

یک نماینده جمهوریخواه کنگره درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی با وجود تمایل پیونگ یانگ ابراز تردید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یونهاپ، مک تورنبری، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت که کره شمالی در تاثیرگذاری بر نظرات دنیا سابقه طولانی مدتی دارد.

وی درباره تمایل رهبر کره شمالی برای گفت‌وگو درباره کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای گفت: شاید هم به این دلیل باشد که به اندازه کافی آزمایشات هسته‌ای و موشکی انجام داده‌اند و  از توانمندی‌های خود کاملا مطمئن هستند.

تورنبری درباره احتمال کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای کره شمالی پس از مذاکره با آمریکا گفت: من نسبت به این موضوع به شدت تردید دارم. این یعنی منظور از بازرسی‌ها اطمینان از  عدم ازسرگیری برنامه هسته‌ای خواهد بود. به نظرم باید به بهترین نتیجه امیدوار بود اما ما باید برای بدترین احتمالات آماده شویم.

وی همچنین گفت: شک ندارم که آنها امیدوارند بین ما و متحدانمان در کره جنوبی اختلاف ایجاد کنند تا از برخی فشارهای وارده از سوی چین بکاهند و نشان دهند در دنیا منزوی نیستند. بنابراین در اینجا یک جنبه نظامی و یک جنبه نظر جهان درباره اتفاقات اخیر وجود دارد.

تورنبری درباره احتمال کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره پس از توافق بین دو کره نیز گفت: اگر کره شمالی داوطلبانه و به صورت کامل برای خلع تسلیحات هسته‌ای اقدام کند می‌توانیم درباره کاهش نیروها صحبت کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر