نماینده جمهوریخواه آمریکایی: خروج از برجام منجر به کاهش فشار آمریکا بر ایران می‌شود

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بر این باور است که دونالد ترامپ نباید از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ژاپن تایمز، در حالی که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد 12 ماه می یعنی 22 اردیبهشت درباره این مساله تصمیم بگیرد که آیا تحریم ها علیه ایران را مجددا اعمال کند یا توافق هسته ای را بار دیگر تمدید نماید، "مک تورنبری" نماینده جمهوریخواه تگزاس و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به فاکس نیوز گفت: این اشتباه است که ترامپ بخواهد از توافق هسته ای با ایران خارج شود. من با این مساله مخالفت خواهم کرد.

وی در ادامه افزود: گرچه من مخالف توافق هسته ای با ایران بودم که در سال 2015 میلادی توسط دولت اوباما امضا شد، ولی خروج از این توافقنامه در شرایط کنونی موجب کاهش اهرم فشار واشنگتن علیه تهران می شود.

این نماینده ارشد آمریکایی اظهار داشت: من تصور می کردم که این یک توافق بد است، ولی سئوال اصلی این است که اگر آمریکا از توافق خارج شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا ایران بازرسان را اخراج خواهد کرد و بنابر این ما امکان نظارت را که قبلا داشتیم، از دست می دهیم؟

تورنبری گفت: ترامپ باید با متحدان اروپایی همکاری کند تا نواقص و اشکالات موجود در این توافق را برطرف کند. ولی خروج از توافق موجب کاهش فشار بر ایران خواهد شد چرا که بین واشنگتن و متحدانش فاصله خواهد انداخت.

انتهای پیام /

نظرات

ارسال نظر