انتخابات عراق|توصیه انتخاباتی یک نماینده به شهروندان؛ رایزنی‌های مالکی برای تشکیل دولت اکثریت

نماینده پارلمان عراق و نامزد ائتلاف النصر مشارکت شهروندان در انتخابات را برای کنار گذاشتن اشخاص فاسد از روند سیاسی در این کشور، حائز اهمیت دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، "صادق اللبان" نماینده پارلمان عراق و نامزد ائتلاف النصر در انتخابات پارلمانی پیشِ‌رو در این کشور گفت: عدم مشارکت شهروندان در انتخابات به پیروزی اشخاص فاسد کمک می‌کند.

وی افزود: معترضان به انتخابات باید در انتخابات مشارکت کنند تا از این طریق اشخاص فاسد را از روند سیاسی کنار بگذارند.

اللبان اظهار داشت: پیام مرجعیت دینی برای همه واضح بود و عدم مشارکت مردم در انتخابات آتی سبب می‌شود که افراد فاسد به عضویت پارلمان در آمده و در سایر مناصب اجرایی به‌کار گرفته شوند.

ائتلاف الفتح به‌دنبال پذیرش طرح مالکی برای تشکیل دولت اکثریت

به گزارش روزنامه العربی الجدید، نوری المالکی معاون رئیس‌جمهور عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون به گفت‌وگوهایش با جناح‌های سیاسی درباره تشکیل دولت اکثریت سیاسی ادامه می‌دهد.

"حنین قدو" نماینده ائتلاف الفتح به‌ریاست "هادی العامری" گفت این ائتلاف با وجود مخالفت برخی طرف‌های سیاسی طرح دولت اکثریت سیاسی را خواهد پذیرفت.

وی تأکید کرد گزینه اکثریت سیاسی برای تصحیح روند سیاسی، پایان دادن به زدوبندها در تشکیل دولت و محاکمه فاسدان نیازی مبرم است.

قدو در ادامه گفت ائتلاف‌های سیاسی با هر تشکل یا حزب سیاسی بر اساس طرح دولت اکثریت سیاسی به‌ ازای پایان دادن به مشکلات برجامانده بین طرف‌های سیاسی متخاصم خواهد بود.

طرح دولت اکثریت سیاسی طرحی است که توسط نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون مطرح شده و وی در حال تلاش برای به‌دست آوردن طرفدارانی برای این طرح خود در جناح‌های سیاسی است.

"زینب الخزرجی" نماینده ائتلاف نوری المالکی گفت: همه گروه‌های سیاسی درک می‌کنند که شعار دولت اکثریت، بهترین راه‌حل برای نجات کشور است، اما آنها به‌دلیل منافع حزبی و گروهی خاص خود تلاش می‌کنند که با این طرح مخالفت کنند و منافع خود را بر منافع کشور ترجیح می‌دهند.

وی درباره ورود کشور به تونلی تاریک و حرکت به‌سمتی که عواقب خوبی ندارد در صورت عدم تشکیل دولت اکثریت در آینده هشدار داد و تأکید کرد عدم تشکیل دولت اکثریت کشور را به این ویرانی و فساد و تعطیلی نهادهای دولت که امروز مشاهده می‌کنیم، رسانده است.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر