اعزام ۴۰۰ نظامی گارد ملی ایالت «آریزونا» به افغانستان

آمریکا ۴۰۰ نظامی از گردان گارد ملی ایالت آریزونای این کشور را برای حضور در قالب ماموریت «نگهبان آزادی» به افغانستان اعزام می‌کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در حالی که اخیرا با آغاز فصل جنگی و اعلام عملیات بهاری طالبان درگیری‌ها در افغانستان تشدید شده است، 400 نظامی گارد ملی آمریکا از ایالت آریزونای این کشور به افغانستان اعزام خواهند شد.

رسانه محلی «سی.وی.آر نیوز» گزارش داد که نظامیان اعزامی از نیروهای با تجربه و نظامیانی تنها دوره‌های اولیه آموزشی را گذرانده‌اند تشکیل شده است.

براساس این گزارش نظامیان گارد ملی آریزونا قرار است پس از استقرار در افغانستان در قالب ماموریت «نگهبان آزادی» فعالیت کنند، یعنی علاوه بر آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی افغان در بخش مبارزه با تروریسم نیز نقش خواهند داشت.

سروان «اریک ترر» از نیروهای اعزامی گفت: این نظامیان دستکم یک سال در افغانستان حضور خواهند داشت.

پیش از این نیز 280 نفر از اعضای گارد ملی آمریکا از کارولینای شمالی برای گذراندن یک دوره کوتاه آموزشی به تگزاس رفتند تا پس از آمادگی کامل به افغانستان اعزام شوند.

اخیرا نیز رسانه‌های آمریکایی از اعزام 30 نفر از یگان هوایی گارد ملی ایالت آیداهو آمریکا به افغانستان خبر داده بودند.

گفتنی است که اکنون نزدیک به 17 سال از آغاز حمله آمریکا به افغانستان می‌گذرد ولی با این حال براساس گزارش‌های رسمی حدود 50 درصد از خاک افغانستان در تصرف و یا تحت نفوذ طالبان است.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

نظرات

ارسال نظر