اجرای طرح الکترونیکی نظام ارجاع در سراسر کشور/ پزشک خانواده در طرح نظام ارجاع قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از علی‌آبادکتول، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از الزامات قانونی استقرار پزشک خانواده در طرح نظام ارجاع است. این طرح در بهداشت و معاونت سلامت انجام می‎شود و خدماتی که دولت در قالب بیمه‎ها انجام می‎دهد در قالب این طرح نظام ارجاع خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: در روستاها از طریق بهورز و پزشک عمومی تشخیص داده می‎شود بیمار باید به چه پزشکی ارجاع داده شود. مردم آگاهی و دانش لازم را از برخی مسائل پزشکی و بیماری خود ندارند و یک کارشناس در این مسیر می‎تواند راهنمایی بهتری داشته باشد که بیمار به چه متخصص و پزشکی نیاز دارد.

وی تاکید کرد: پس از مراجعه بیمار به سطح دوم در نظام ارجاع بازخورد آن در سطح دوم تائید و یا رد می‎شود و پزشک و بهورز اولیه از اطلاعات آگاه می‎شود که درست تشخیص داده است یا خیر. با اجرای این طرح مردم بهتر راهنمایی شده و در هزینه‎ها آنها صرف‌جویی می‎شود و این طرح بر اساس یک تجربه بین‌المللی دنبال شده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: خرسندیم در انتهای دولت یازدهم توانستیم طرح الکترونیکی نظام ارجاع را در کشور و در استان گلستان آغاز کنیم. در این طرح پرونده برای بیمار تشکیل می‎شود و به صورت الکترونیک به پزشک سطح دو ارجاع داده می‎شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر