کمک 2هزار و ۱۳۰ میلیاردتومانی مردم به نیازمندان

  مردم سخاوتمند کشور طی سال گذشته دو هزار و ۱۳۰ میلیون تومان به محرومان تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

 

 

 

به گزارش شرق 24، علی‌محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اعلام اینکه مردم سخاوتمند طی سال گذشته دو هزار و ۱۳۰ میلیون تومان به محرومان کمک کردند، پیش‌بینی کرد این رقم در سال جاری به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

علی‌محمد ذوالفقاری در ادامه با تأکید بر اینکه تمامی کمک‌های مردمی برای نیازمندان در بخش‌های مسکن، اشتغال، سلامت، آموزش، جهیزیه و معیشت مددجویان هزینه شده است، ا فزود: با توجه به گسترده دامنه فقر این میزان کمک مردمی تنها بخش کوچکی از نیاز خانوارهای محروم را رفع می‌کند.

وی با یادآوری اینکه هم‌اکنون ۱۵۰ هزار خانوار مددجوی تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن هستند، افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی به‌طور میانگین ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در ادامه با تأکید بر گسترش همکاری با مؤسسات خیریه طی سال جاری، گفت: این نهاد در تلاش است برایبرقراری_عدالت و توزیع عادلانه کمک‌ها بین نیازمندان روابط با خیریه‌ها را توسعه دهد.

ذوالفقاری افزود: طی سال گذشته ۳۱ میلیارد تومان برای توسعه تعاملات با مؤسسات خیریه هزینه شد و امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۳۶ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی در ادامه بر لزوم گسترش جذب کمک‌های خیران از طریق روش‌های الکترونیکی تأکید کرد و گفت: این نهاد هم‌اکنون در حال اجرای برنامه‌های مدون برای روان‌سازی در پرداخت کمک نیکوکاران و همچنین تنوع‌بخشی به مشارکت مردمی است بر این اساس هم‌اکنون با توسعه نرم‌افزارها و خدمات الکترونیکی نسبت به جذب درآمدهای مردمی با شیوه‌های ارزان‌تر، ایمن‌تر، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر اقدام کرده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با یادآوری اینکه ۳۲۰ هزار خانوار یتیم و نیازمند تحت حمایت طرح اکرام و محسنین قرار دارند، بیان کرد: ۱۸۰ هزار یتیم و ۱۵۰ هزار فرزند بد سرپرست و بیمار هم‌اکنون تحت حمایت یک‌میلیون حامی قرار دارند.

همایش تجلیل از خیران حامیان و مشترکان صندوق صدقات خراسان شمالی با حضور معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، امام‌جمعه بجنورد و سایر مسئولان استانی برگزار شد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر