تشکیل مجمع سلامت در  شهرستان فاروج

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فاروج در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش شرق 24، فرماندار شهرستان فاروج در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به موضوعات مربوط به سلامت جامعه اظهار داشت مصوبات جلسه می بایست در برنامه زمان بندی اعلام شده اجرایی و گزارش آن به دبیرخانه کارگروه اعلام شود.

هادی رجایی نیا تامین آب شرب سالم در کلیه نقاط شهرستان را یکی از وظایف دستگاههای مربوطه دانست. و اظهار داشت ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی و امور عشایری مسئولیت این اقدام را در مناطق تحت پوشش دارند. سایر مناطق نیز که تحت پوشش نیستند ضمن پیگیری قرار گیری تحت پوشش ، اقدامات بهداشت آب توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان صورت پذیرد.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فاروج با اشاره به معضل تخلیه نخاله های ساختمانی در مناطق شهری و برخی روستاها اظهار داشت شهرداریها نسبت به تدوین و ارائه طرح جامع در این زمینه اقدام نمایند.

رجایی نیا با اشاره به تشکیل اولین مجمع سلامت استان اظهار داشت دستورالعمل های مربوطه ارائه تا تمهیدات تشکیل این مجمع در شهرستان ، روستاها و محلات شهری صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان فاروج با اشاره به ایجاد خلل در برخی خدمات درمانی در بیمارستان شهدای فاروج اظهار داشت سطح اشغال تخت این بیمارستان در حال حاضر بالا بوده و انتظار است نسبت به افزایش تخت های بیمارستانی اقدام شود نه اینکه برخی خدمات و تخصص ها کاهش یا دچار خلل شود.

رجایی نیا تاکید کرد از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان انتظار داریم هر چه سریعتر نسبت به جبران کمبودهای بیمارستان فاروج اقدام نمایند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر