فاز نخست موزه دفاع مقدس خراسان شمالی آغاز می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان به کتابخانه مرکزی بجنورد انتقال داده می‌شود و نیز عملیات اجرایی فاز نخست از پروژه موزه دفاع مقدس استان واقع در پارک دوبرار شهر بجنورد در روز سوم خردادماه آغاز خواهد شد.

 

 

به گزارش شرق 24، سرهنگ احیا محمد امیری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یک هزار برنامه توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی در استان به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود.

 وی با تشریح برنامه‌های قابل‌اجرای این روز در استان، اظهار داشت: این برنامه‌ها طی روزهای دوم تا چهارم خردادماه در استان برگزار می‌شود که روز چهارشنبه صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان در پادگان ارتش در بجنورد و تجلیل از رزمندگانی که در عملیات بیت‌المقدس حضور داشتند، برگزار خواهد شد.

سرهنگ امیری گفت: همچنین روز پنج‌شنبه سوم خردادماه مراسم گلباران مزار شهدا و تجمع بزرگ بسیجیان در محل بقعه امام‌زاده سید عباس موسی بن جعفر برگزار می‌شوند و در این روز از میدان شهید تا بلوار مصلی، در ادارات مستقر در شهر بجنورد و مرکز صداوسیمای استان بلندگوهای سطح شهر بجنورد خروش عملیات پخش می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی برگزاری مسابقات ورزشی ویژه این ایام، حضور در برنامه‌های صداوسیما،آموزش سبک زندگی برای ۵۰ نفر برای اولین بار، همایش فرماندهان جنگ در منزل مرحوم آیت‌الله مهمان‌نواز برگزار و تجلیل از  فرماندهان دفاع مقدس استان، نشست زنان ایثارگر،مراسم شب خاطره از دیگر برنامه‌های این ایام است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی این ایام تئاتر با نام «دیگر کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد» در پارک آفرینش شهر بجنورد به مدت یک هفته اجرا می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی با بیان اینکه در مرحله نخست از اجرای پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس، ساختمان موزه ساخته خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد، افزود: مقرر شده است تا برای احداث این ساختمان، از محل استانداری از محل منابع استانی شش میلیارد تومان و بنیاد مرکزی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور نیز دو میلیارد تومان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد 80 رزمنده  از خراسان شمالی شرکت داشتند که 51 نفر از آنان در این عملیات به شهادت رسیدند.

سرهنگ امیری با بیان اینکه 28 یادمان شهدا در استان وجود دارد، افزود: تاکنون 18 یادمان ساخته‌شده و یادمان باقی‌مانده نیز امور اجرایی آن در حال اقدام است.

نظرات

ارسال نظر