همایش سالانه بزرگداشت مفاخر خراسان شمالی برگزار شود

استاندار خراسان شمالی گفت: بزرگداشت و تکریم مشاهیر و مفاخر بومی استان در قالب برگزاری همایش‌های سالانه تا سال ۱۴۲۵ پیش‌بینی و هدف‌گذاری شود.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در جلسه انجمن آثار و مفاخر استان اظهار داشت: علاوه بر برگزاری بزرگداشت این مفاخر، دبیرخانه دائمی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکیل شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی بلندمدت تا سال 1425 از مقام این مفاخر و مشاهیر ارزشمند استان قدردانی کنیم.
وی مسئولیت انتخاب این مشاهیر و مفاخر برای برگزاری بزرگداشت را بر عهده اعضای هیئت‌علمی انجمن مفاخر استان قرار داد تا با تعیین اولویت‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند.
صالحی تصریح کرد: با توجه به این‌که هرساله بزرگداشت یکی از مفاخر استان در دستور کار قرار می‌گیرد، اما باید در برگزاری چنین رویدادی به مفاخر قومیت‌های مختلف نیز توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری بزرگداشت آیت‌الله موسوی بجنوردی را خواهیم داشت و در روز همایش، ساخت و تجهیز کتابخانه‌ای از آثار وی نیز در دستور کار قرار گیرد. 
گفتنی است؛ 190 نفر از مشاهیر و مفاخر استان تاکنون شناسایی شده‌اند که عمده آن‌ها مربوط به شهرستان‌های اسفراین و جاجرم هستند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر