92 اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی رسید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: 92 اثر از سوی هنرمندان کشور، به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی ارسال‌شده است.

 

به گزارش شرق 24، حسین فرخنده با اشاره به ارسال آثار از ۲۵ استان کشور به‌منظور شرکت در سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، گفت: بیشترین آثار ارسالی از استان‌های خراسان شمالی، گیلان و تهران است.

وی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل‌بیت(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده‌تر این عرصه معنوی  و گسترش فرهنگ تماشای تئاتر و انتقال مفاهیم بلند انسانی از طریق این هنر مردمی را از اهداف برپایی جشنواره تئاتر رضوی در استان ذکر کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، رأفت و مهربانی مبتنی بر احادیث رضوی، اولویت علم و دانش و تأثیر آن در زندگی، صبر و مقاومت در برابر مشکلات و ناملایمات، تأکید بر جایگاه خانواده و ازدواج، پرهیز از اسراف و تبذیر، توکل، رفتار اجتماعی، توصیه و تأکید بر اخلاق رضوی، ادب و احترام به دیگران صداقت و امانت‌داری، پرداختن به مفاهیم عالیه در فرهنگ رضوی با نگاه به‌روز و خلاقانه و مصادیق اجتماعی معاصر و اهمیت عبادت و نماز اول وقت را ازجمله محورهای این جشنواره برشمرد.
به گزارش اتفاقیه، فرخنده با اشاره به اینکه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بخش‌های مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های صحنه‌ای برنامه‌ریزی‌ شده است، خاطرنشان کرد: این جشنواره نیمه نخست شهریورماه سال 97 در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر