افزایش 3.7برابری دانه های روغنی در خراسان شمالی

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از افزایش بیش از ۳.۷ برابری تولید دانه‌های روغنی کلزا،آفتابگردان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل خبر داد.

 

 

فریدونی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در رابطه با برآورد میزان خرید دانه‌های روغنی در سطح استان با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی جهاد کشاورزی استان با رشد بیش از ۳.۷ برابری تولید نسبت به سال قبل پیش‌بینی‌شده است، اظهار داشت:میزان خرید کلزا حدود ۷۰۰۰ تن و آفتابگردان را حدود ۱۲۰۰ تن در سطح استان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به پراکنش مناسب در سطح استان در چهار شهرستان به تعداد پنج مرکز خرید تعاون روستایی جهت خرید این محصول تعیین شده است.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی امسال دانه‌های روغنی کلزا با درصد ناخالصی ۲ درصد و رطوبت ۱ درصد به‌صورت علی‌الحساب هر کیلوگرم ۲۸۶۶۵ ریال و دانه‌های روغنی آفتابگردان با درصد ناخالصی ۲ درصد و رطوبت ۹ درصد هر کیلوگرم ۲۶۶۴۴ ریال از کشاورزان خریداری خواهد شد.

فریدونی با بیان اینکه خرید تضمینی دانه‌ی های روغنی بر اساس پیش‌بینی جهاد کشاورزی استان از دهه اول خردادماه در شهرستان‌های استان آغاز می‌شود،  خاطرنشان کرد: به‌منظور تسریع در عملیات خرید تضمینی و تحویل دانه‌های روغنی از کشاورزان تمهیدات و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام‌شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر