احتمال آلودگی آب های زیر زمینی شهرشیروان وجود دارد

فرماندار شهرستان شیروان با بیان اینکه  عدم دفع فنی زباله‌های شیروان نگران‌کننده است گفت: مباحث زیست‌محیطی از اولویت‌های مدیریت شهری است و احتمال آلودگی منابع آب‌های زیرزمینی منطقه نگران‌کننده است.

 

 

به گزارش شرق24، امین رضا مرآتی در نشست کارگروه مدیریت پسماند شیروان با بیان اینکه متأسفانه کمربند سبز شهر ما، کمربند نخاله ساختمانی شده است افزود: اگر مردم همکاری نکنند و مانع دفع زباله‌های ساختمانی و شهری در حاشیه شهر نشوند بیماری‌ها و مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

وی تصریح کرد: باید با افرادی که نخاله‌های ساختمانی را در حواشی شهر به‌صورت غیرقانونی دفع می‌کنند به‌صورت قاطع برخورد شود.

مرآتی از گروه طنین پاکبانان شیروان که به‌صورت داوطلبانه در این زمینه مشغول فعالیت هستند تشکر کرد و گفت: شکایت‌های زیادی از شمال شهر و منطقه خانلق انجام‌شده که قطعاً پیگیری و برخورد خواهد شد.

فرماندار شیروان گفت: برنامه ویژه‌ای در راستای دفع زباله‌های ساختمانی و شهری تدوین و طرح تفکیک زباله از مبدأ حتماً اجرایی شود و ادارات مرتبط اعتبارات بیشتری را برای این قسمت تخصیص بدهند.

مرآتی افزود: جانمایی جدید برای محل جدید دفن زباله، بازبینی طرح دفن اصولی زباله و نصب GPS بر روی ماشین‌آلات حمل زباله‌های ساختمانی و شهری باید در اولویت کاری شهرداری قرار گیرد.

 

شهردار شیروان نیز در این نشست با بیان اینکه با همکاری ادارات مرتبط و مردم باید این مشکل را برطرف کنیم افزود: در حال حاضر لودر شهرداری از ساعت 16 الی 22 در منطقه دفن زباله‌های شهری مشغول خاک‌ریزی بر روی زباله‌ها است اما متأسفانه بازهم مشکلات به‌طور کامل مرتفع نمی‌شود.

شاهرخ شاهرخی افزود: طرح احداث سپتیک کشتارگاه شیروان توسط شورای شهر مصوب شده و در صورت تأیید نهایی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در منطقه شیرکوه به سمت روستای قلعه زو و نقاطی از شهر  دوربین‌هایی نصب شده است تا متخلفانی که زباله‌های ساختمانی و شهری را تخلیه می‌کنند شناسایی و برخورد شود.

اسماعیل ترکانلو دادستان شیروان نیز در این نشست گفت: در بحث آلایندگی محیط‌زیست توسط کارخانجات و صنایع شیروان تذکرات جدی داده‌شده و مطمعنا در صورت عدم توجه برخورد صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر