«ایرانی بپوش» | جلوی قاچاق روسری را بگیرید، قول می‎دهیم ۵۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کنیم

یک تولیدکننده پوشاک با بیان اینکه جاده برای تولیدکنندگان پوشاک بسیار لغزنده شده است، گفت: اگر اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود شال و روسری به کشور انجام شود، بیش از ۵۰۰ هزار اشتغال در این بخش ایجاد خواهد شد.

محمد مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر اوضاع تولیدکنندگان پوشاک کشور به‌هم ریخته است، اظهار داشت: اتفاقات این بخش عاملی شده تا کارخانجات به‌جای توسعه و پیشرفت یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر جاده برای تولیدکنندگان پوشاک بسیار لغزنده است و هر کس هم به‌جای کمک مشکلات فعالین این بخش را تشدید می‌کند، افزود: نساجی یک زنجیره کلی است که اگر مختل شود سایر بخش‌های مرتبط با این صنعت قادر به فعالیت نخواهند بود.

این تولیدکننده شال و روسری در ادامه گفت: حجم زیادی از مشکلات فعالین این بخش ورود کالای قاچاق است زیرا روسری و شال کالای قاچاق‌پذیر بوده و به‌راحتی وارد کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ استفاده از کالای خارجی باعث شده تا تولیدکنندگان داخلی هم به‌روی محصولات خود برچسب خارجی نصب کنند، تصریح کرد: به‌جرأت می‌توانم بگویم بخشی از شال و روسری‌هایی که در بازار به نام جنس ترک به‌فروش می‌رسد ایرانی هستند. امروز تولیدکننده ایرانی به‌دلیل حضور بالای کالای وارداتی در بازار امکان رقابت و فروش محصول به نام ایرانی نداشته و مجبور به این کار است.

این تولیدکننده شال و روسری افزود: اگر اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود شال و روسری به کشور انجام شود بیش از 500 هزار اشتغال در این بخش ایجاد خواهد شد.

وی با گلایه از اینکه هرساله صحبت‌های مختلفی مبنی بر اعلام تولیدکنندگان نمونه مطرح می‌شود، گفت: تولیدکننده احتیاجی به این حرف‌ها ندارد کافی است قدری مورد حمایت قرار گیرد تا امکان توسعه پیدا کند.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر