احتمال خاموشی برق در خراسان شمالی وجود دارد

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به بحران کم‌آبی امسال، از احتمال به هم خوردن موازنه تولید و مصرف انرژی در ایام پیک سالانه خبر داد و گفت: اگر مدیریت مصرف انرژی را لحاظ نکنیم، با خاموشی گسترده برق مواجه خواهیم شد.

 

 

علیرضا صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف انرژی، اظهار داشت: ذخیره محدود آب پشت سدها در پی بارش‌های ناچیز، رشد مصرف سالانه برق به‌واسطه افزایش تعداد مشترکان و همچنین شروع فصل گرما و افزایش مصارف سرمایشی ازجمله دلایل کمبود 5 هزار مگاوات انرژی در پیک امسال کشور است که اگر نتوانیم مصارف خود را مدیریت کنیم به‌طورقطع با خاموشی مواجه می‌شویم.

صبوری یکی دیگر از راه‌های جبران کمبود انرژی را واردکردن انرژی از کشورهای دیگر دانست و تصریح کرد: این در حالی است که برق، حکم کالای ایرانی را دارد و برای تحقق شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، باید با صرفه‌جویی بیشتر، این کالا را قدر بدانیم.

وی با بیان این‌که هر ایرانی با خاموش کردن یک لامپ اضافه در ساعات اوج مصرف می‌تواند به عبور موفق از بحران انرژی کمک کند،اظهار داشت: برای کنترل میزان مصرف‌کنندگان عمده برق نیز تمهیداتی اندیشیده شده تا در روزهای گرم سال مجبور به اعمال خاموشی نشویم.

صبوری به اتفاقیه گفت: مشترکان خراسان شمالی، سال گذشته بالغ‌بر 2 میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرف کردند که برای تولید این میزان انرژِی 500 میلیون لیتر سوخت مورداستفاده قرار گرفته است.

صبوری مدیریت مصرف انرژی را اقدامی در جهت حفظ منابع سوختی و کاهش آلایندگی زیست‌محیطی نیز عنوان کرد و از همه مشترکان برق استان خواست تا برای گذر سلامت از پیک‌بار امسال، مصارف انرژی خود را مدیریت کنند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر