رشد قابل‌قبول عملکرد بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

 

استاندار خراسان شمالی خبر داد: نسبت به دو هفته گذشته شاهد رشد ۱۶۶ درصدی در تعداد طرح‌های پرداختی و رشد ۱۶۱ درصدی در میزان تسهیلات پرداختی اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی چهار بانک عامل توسعه تعاون، کشاورزی، پست‌بانک و صندوق کارآفرینی امید در استان هستیم.

محمدرضا صالحی در پنجمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: به لحاظ نسبی عملکرد بانک‌های عامل استان خوب بوده است اما به لحاظ عدد مطلق عقب هستیم و باید تلاش‌ها مضاعف شود تا با شتاب ایجادشده در روند بررسی و معرفی طرح‌ها به بانک‌ها و پرداخت تسهیلات بتوانیم به اهداف ترسیم‌شده استان دست‌یابیم.
وی در ادامه خطاب به دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال تأکید کرد: با توجه به حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و اعلام افزایش سهمیه خراسان شمالی در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستاییان، باید جداول توزیع شهرستانی به‌روزرسانی شود و یادآور می‌شوم 70 درصد ابلاغی سهمیه استان 263 میلیارد تومان بوده است که دکتر ربیعی در سفر اخیر به بجنورد، این سهمیه را تا 370 میلیارد تومان افزایش داد.
وی ادامه داد: اکنون باید 70 درصد از سهمیه کل که همان 263 میلیارد تومان است، توزیع شهرستانی شود و در ادامه هر یک از شهرستان‌ها که زودتر در جذب سهمیه خود اقدام کردند، می‌توانند از 30 درصد سهمیه باقی‌مانده بهره‌مند شوند و تأکیددارم فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باید در تکمیل سهمیه شهرستانی اهتمام داشته باشند.
صالحی همچنین خطاب به بانک‌های استان یادآور شد: پرداخت تسهیلات اشتغال از محل منابع داخلی نباید فراموش شود و گزارش‌ها و آمار مرتبط با این مباحث نیز به دبیرخانه کارگروه اشتغال ارائه شود و صرفاً به تسهیلات تکلیفی متمرکز طرح‌هایی مانند اشتغال پایدار روستایی، مشاغل خانگی و ... معطوف نشود.

نظرات

ارسال نظر