طراحی واحدهای زلزله‌زده استان با تخفیفت ویژه

   دختر مددجوی خراسان شمالی با تکیه‌بر توانایی و حمایت‌های کمیته امداد توانست مهندس و آرشیتکت خبره شود.

 

 

به گزارش شرق 24در رشته ریاضی درس می‌خواند اما علاقه و شاید دست تقدیر امروز او را به خانم مهندسی باپشتکار در حوزه طراحی نقشه‌های ساختمانی بدل کرده است.

 طرح‌های این مهندس جوان امروز نقش زندگی به ساختمان‌های زلزله‌زده خراسان شمالی بخشیده است. به‌طوری‌که بخش قابل‌توجهی از طراحی مناطق زلزله‌زده این استان با دستان هنرمند این مهندس جوان صورت می‌پذیرد.

وی امروز به شکرانه عنایت خداوند طرح‌هایش را با تخفیفت ویژه‌ای برای مناطق محروم استان خراسان شمالی انجام می‌دهد.

 در این گزارش بخش کوتاهی از زندگی دختر مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی است که امروز به آرشیتکت و مهندس توانای معماری بدل شده است.

وی درباره روزهای کودکی‌اش می‌گوید: سال‌ها پیش وقتی پدرم را از دست دادم توانستم با حمایت‌های کمیته امداد درس و دانشگاه را ادامه دهم.

آن روزها تکیه‌گاهی در خانه ما نبود جز دستان مادری که باید هم کار می‌کرد وهم نقش مادر بودنش را حفظ می‌کرد.

خیلی دلم برای روزهای با پدر بودن تنگ می‌شد. گاهی چشم‌هایم را روی‌هم می‌فشردم تا بتوانم تصویرش را دوباره به خاطر بیاورم.

وی ادامه می‌دهد: اما دستان حامیان کمیته امداد همیشه در کنار ما بودند. کمک‌هایی که راهی شد برای خروج از تنهایی و نداشته هایمان. من درس خواندنم تا آرزوهایم را بسازم و مادرم مجبور نباشد کار کند.

یادم هست روز اولی که وارد دانشگاه شدم باور نمی‌کردم بتوانم به این راحتی ادامه تحصیل بدهم؛ اما در آن سال‌ها شهریه دانشگاهم توسط کمیته امداد پرداخت شد و من توانستم در رشته مهندسی معماری ادامه تحصیل دهم.

بعد از طی دوران کارشناسی در کارشناسی ارشد پذیرفته شدم که این بار نیز تمام شهریه‌ام توسط کمیته امداد پرداخت شد.

بعد از اتمام تحصیلاتم بازار کاری برای ورود به آن وجود نداشت. تصورم همه در هم شکست و کلی سرخورده شدم ناچار در شرکت‌های معماری با حقوق مزایا ناچیز مشغول به کار شدم.

تا اینکه توسط یکی از دوستانم از حمایت‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال جوانان آگاه شدم بنابراین درخواست راه‌اندازی یک دفتر مهندسی را دادم و با دریافت 20 میلیون تومان تسهیلات توانتم کارم را آغاز کنم.

 وی ضمن ابراز خرسندی نسبت به کارش می‌گوید: من هم‌اکنون کار تهیه نقشه‌های مختلف واحدهای مسکونی و تجاری شهر را در دست دارم.

هم‌اکنون نقشه بخشی از واحدهای آسیب‌دیده از زلزله خراسان شمالی را با تخفیف ویژه در دست اجرا دارم.

 این مهندس جوان در نظر دارد تا در آینده با روبه‌راه شدن میزان درآمدش تخفیفت ویژه‌ای برای اقشار کم‌درآمد و مددجویان کمیته امداد اعمال کند.

  انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر