حمایت مالی حوزه هنری خراسان شمالی از آثار تولیدی پاتوق فیلم‌نامه نویسان

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خراسان شمالی با اشاره به برپایی هفتگی پاتوق فیلم‌نامه نویسان استان، گفت: خروجی‌های پاتوق از سوی حوزه هنری خراسان شمالی حمایت مالی و تجهیزاتی می‌شوند تا به مرحله تولید برسند.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، رضا خدادادی قره باشلو، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خراسان شمالی، با اشاره به برپایی پاتوق فیلم‌نامه نویسان استان، اظهار کرد: پاتوق کارگاهی و آموزشی فیلم‌نامه نویسان استان با حضور داود کرمی، از اساتید فیلم‌نامه‌نویسی در حوزه هنری برگزار شد.

وی با بیان اینکه این پاتوق پنج‌شنبه هر هفته ساعت 16 سالن در سوره حوزه هنری خراسان شمالی برگزار شده و شرکت در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است، افزود: تدریس کلاس‌های پاتوق فیلم‌نامه‌نویسی در استان بر عهده داوود کرمی از اساتید فیلم‌نامه‌نویسی مشهد است.

خدادادی اضافه کرد: با توجه به اینکه فیلم‌نامه‌نویسی در استان تا حدی ضعیف بوده و جای کار دارد، پاتوق فیلم‌نامه‌نویسی در حوزه هنری استان با هدف ارتقای توان فنی و هنری نویسندگان فیلم و فعالان این عرصه برنامه‌ریزی شده است.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خراسان شمالی گفت: در این پاتوق با حضور اساتید فیلم‌نامه‌نویسی، فیلم‌نامه‌های برتر و فیلم‌نامه‌های نوشته شده در استان بررسی و به هنرجویان آموزش‌های لازم در این زمینه ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در پاتوق فیلم‌نامه نویسان استان هر هفته حدود 20 نفر از علاقه‌مندان تخصصی فیلم‌نامه‌نویسی شرکت می‌کنند، ادامه داد: ایده پردازی و بحث و بررسی همه مراحل فیلم‌نامه‌نویسی ازجمله مواردی است که در این پاتوق تدریس می‌شود.

خدادادی با اشاره به اینکه دوره نخست این پاتوق در شش‌ماهه اول سال برگزار شده و دوره دوم آن هم از پاییز آغاز می‌شود، اظهار کرد: خروجی‌های پاتوق از سوی حوزه هنری خراسان شمالی حمایت مالی و تجهیزاتی می‌شوند تا به مرحله تولید برسند.
انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر