اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل اردوگاه دانش آموزی شهید چمران

استاندار خراسان شمالی در سومین نشست شورای آموزش و پرورش استان از تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل اردوگاه دانش آموزی شهید چمران در بجنورد خبر داد.

 

 

به گزارش شرق24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: بنده اعتقاد دارم اگر معطل اتمام تمامی مباحث مرتبط با اردوگاه شهید چمران بجنورد می ماندیم، شاید تا چند سال آینده شاهد افتتاح و بهره برداری آن نبودیم بنابراین با امکانات موجود این اردوگاه ابتدای تیرماه سال جاری افتتاح شد و اکنون پذیرای دانش آموزان است.
وی افزود: برای تکمیل و تجهیز این اردوگاه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است که 500 میلیون تومان آن مرتبط به تامین منبع آب جدید و گازرسانی و یک میلیارد تومان آن مرتبط با تکمیل مسیر راه دسترسی است و یادآور می شوم نظارت بر نحوه اجرای این اقدامات با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری است.
صالحی در بخش دیگر سخنان خود با توجه به ارائه گزارش عملکرد و بیان سیاست ها و برنامه های سوادآموزی استان در سال 97 تاکید کرد: ما با تبعیت از آموزه های دینی خود به دنبال ارتقای سواد و علم آموزی هستیم. 
وی ادامه داد: معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بر اساس نیازهای موجود، طبق برنامه ریزی 3 ساله الزامات مورد نیاز را برای این که میزان درصد سوادآموزی در خراسان شمالی تا پایان دولت تدبیر و امید یعنی سال 1400 بالاتر از میانگین کشوری باشد، اعلام کند.
صالحی تصریح کرد: ضمن رعایت تشکیل منظم جلسات شورای آموزش و پروش استان تاکید دارم شیوه و نوع آموزش در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ها در این شورا بررسی شود چرا که برنامه های حوزه آموزشی باید منجر به پرورش و تربیت افرادی خلاق، صبور، دارای روحیه جمعی و مشارکتی باشد.
وی ادامه داد: یادآور می شوم خراسان شمالی پایلوت اجرای طرح استان عاری از اعتیاد انتخاب شده است و از آنجایی که قدرت نه گفتن به ویژه به آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد یکی از راه های تحقق این سیاست است، بنابراین دانش آموزان ما باید در محیط خانواده و آموزشی این مهارت را بیاموزند.
ایجاد درآمدزایی برای آموزش و پرورش از محل عوارض دریافتی شهرداری ها برای صدور پروانه های ساختمانی، تفکیک زمین ها، پذیره و نوسازی از دیگر دستورکارهای این نشست بود که صالحی تصمیم گیری در این مورد را به کمیسیون تخصصی به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری و با حضور ادارات کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و شهرداری بجنورد سپرد تا نتیجه گیری نهایی این کمیسیون به عنوان مصوبه شورای آموزش و پرورش استان مطرح شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر