ادعایی که از اساس دروغ بود

  در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که در آن مادری بیان می کند که چشم کودکش بخاطر فقر مالی و نداشتن پول برای پرداخت هزینه 2 هزار تومانی یک قطره چشم نابینا شده است که این خبر توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تکذیب شد.

 

به گزارش شرق 24، البته رسانه های مختلف به این موضوع واکنش نشان دادن و هریک به شیوه ای به این دروغ بزرگ که رسانه های ضد نظام به آن دامن زدند واکنش نشان دادند.

 انتشار این مطلب واکنش‌های زیادی را در پی داشت و موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شد.

پیمان فیضی، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، در این باره گفت: به دنبال انتشار کلیپی از ناتوانی مالی یک خانواده و کور شدن چشم فرزند خانواده بخاطر فقر مالی توسط یک عضو شورای شهر بجنورد ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و یک چشم پزشک متخصص به منزل این فرد مراجعه کردند. 

فیضی اظهارکرد: چشم پزشک پس از معاینه بیمار اعلام کرد که یک چشم بیمار بطور مادرزادی نابینا بوده و یک چشم بیمار آب سیاه مادرزادی داشته که یکبار جراحی شده اما جواب نگرفته است.

وی تاکید کرد: هر چند وضعیت مالی خانواده مذکور خوب نیست اما اینکه عنوان شده بخاطر یک قطره 2 هزار تومانی چشم کودک نابینا شده کذب است و مشکل این بیمار بسیار حادتر است.

وی خاطر نشان کرد : با اجرای طرح تحول سلامت، خدمات بسیار زیادی در درمانگاه های و مراکز درمانی استان ارائه می شود که قطعا اگر این بیمار مراجعه ای به این مراکز می داشت به مشکلش رسیدگی می شد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر