اعتصابی که سرعتش کمتر از بصیرت کامیون داران بود

برخی از کامیون داران تصمیم گرفتند باردیگر به دلیل اعتراض به وضعیت موجود اعتصاب و اعتراض کنند. البته این تصمیم آنچنان که باید جدی نشد و دولت دست به کار شد و وارادت لاستیک با ارز دولتی افزایش یافت.

 

به گزارش شرق 24، برخی افراد و به خصوص رسانه های بیگانه برای آنکه چهره کشور و وضعیت کامیون داران را نامناسب جلوه دهند تلاش داشتند مجدد ازاین فرصت استفاده کنند. اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و البته کامیونداران نیز با بصیرتی که داشتند نگذاشتند موضوع بار دیگر تکرار شود.

طبق گفته یکی از کامیون داران گرمه... لاستیک 2.5 میلیون تومانی هم اکنون 7.5 میلیون تومان هزینه دارد و حتی تامین آن نیز به سختی انجام می شود.

وی که نخواست نامش آورده شود می گوید: علاوه بر آن روغن موتور نیز لیتری 6هزار تومان شده است و حتی لوازم یدکی نیز طی ماه های گذشته 50 تا 100 درصد افزایش قیمت یافته است.

وی می افزاید: البته کامیونداران گرمه علاقه ای به اعتصاب ندارند و نداشته اند اما شرایط به گونه ای شده است که توان جابه جایی خودرو را نداریم.

وی تصریح می کند: کرایه ها آنچنان که باید افزایش نیافته است اما هزینه های ما به شدت افزایش یافته است و دیگر کار با کامیون برای ما صرفه اقتصادی ندارد و وقتی با خود حساب کتاب می کنیم تنها سختی راه و استهلاک کامیون برایمان می ماند.

لاستیک به گرمه نیامد

یکی دیگر از کامیون داران می گوید : لاستیک با ارز4200 تومانی به شهرستان گرمه نیامد و حتی برگه های سهمیه لاستیک در تعداد کمی توزیع شد و  تعداد خیلی کمی از همکاران ما موفق شدند از این سهمیه استفاده کنند.

وی تصریح می افزاید: لاستیک بارز ترین مشکل ماست اما سایر لوازم یدکی نیز به شدت گران شده است و اگر بخواهیم تعویض روغن داشته باشیم هر بار مبلغ زیادی از بارنامه را باید هزینه کنیم.

وی می گوید: مسئولان باید فکر اساسی برای این قشر از جامعه داشته باشند و بدانند با این شرایط تردد و خدمات دهی برای ما نه تنها سود آور نیست که باید متحمل ضرر نیز شویم.

1500 حواله توزیع شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در این باره به خبرنگار ما می گوید: سهمیه لاستیک خراسان شمالی یک درصد است و 1500 حواله به متقاصیان اداه می شود.

یحیی نیکدل می گوید: البته بیش از 1400 حواله تاکنون به راننده ها داده شده است و مابقی نیز به زودی تحویل داده می شود.

نیکدل می افزاید: متاسفانه حواله لاستیک سبب شده تا برخی نیاز کاذب پیدا کنند. هم اکنون بسیاری که نیازی به لاستیک ندارند درخواست داده اند و به برخی که نیاز ضروری دارند حواله نرسیده است.

نیکدل اشاره می کند: برخی اتوبوس ها و برخی کامیون ها  و حتی برخی کامیون دارها این روزها نیاز کاذب پیدا کرده اند و به همین دلیل گلایه از شرایط دارند.

نیکدل با اشاره به اینکه لاستیک ها هم میزان با سهمیه ابلاغی واگذار شده است گفت: نباید راننده ها تحت تاثیر شرایط قرار بگیرند و احساس کنند که برای آینده از اکنون ذخیره سازی کنند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال افزایش سهمیه لاستیک هستیم افزود: این موضوع به تهران اطلاع رسانی شده است و نامه نگاری های لازم نیز انجام گرفته است و به زودی انشا الله حواله های جدید اعلام می شود.

انبار لاستیک احتکار شده در بجنورد پلمپ شد

رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی از پلمپ یک انبار غیر مجاز با ۱۲۵ حلقه انواع لاستیک احتکار شده به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال در بجنورد خبر داد.

سرهنگ رضا عرب زاده اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه فردی با هویت معلوم اقدام به نگهداری مقدار قابل توجهی انواع لاستیک در یک انبار غیر مجاز در حاشیه شهرستان بجنورد کرده، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ماموران به همراه کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام شدند، افزود: ماموران در بازرسی از این انبار غیر مجاز تعداد ۱۲۵ حلقه انواع لاستیک احتکار شده به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این عملیات یک متهم نیز دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی انتقال شد، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی تحویل داده شد.

 

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر