زائرین سفر اربعین به تمهیدات اندیشیده شده بهداشتی سفر توجه کنند / اربعین قدمی به سوی ظهور

رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان شمالی گفت: زائرین سفر اربعین به تمهیدات اندیشیده شده بهداشتی سفر توجه کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار شرق24 با اشاره به تمهیدات لازم برای سفر معنوی اربعین گفت: با آرزوی توفیق و سلامتی برای تمامی زائرین سفر کربلا لازم به ذکر است این عزیزان بایستی در جریان باشند که 3 روز در مسیر نجف به سمت کربلا پیاده روی خواهند کرد و بایستی به طور ویژه ای برخی از اقدامات و توصیه های بهداشتی در مراحل اولیه را رعایت کنند.

محمد حسین انصاری مود ادامه داد: زائرین عزیز بایستی در نظر داشته باشند برای پیاده روی های روزانه و شبانه لباس مناسب به همراه داشته باشند چون اقلیم جغرافیایی آن منطقه به گونه ای است که شب های سرد و روزهای گرمی دارد لذا بایستی این بحث را به طور ویژه ای در نظر بگیرند و هم چنین از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از سوختن پوستشان استفاده کنند.

وی افزود: داشتن کفش مناسب نیز بسیار مهم بوده و نبایستی از کفش نو استفاده کنند و حدالامکان از کفش هایی که در گذشته استفاده کرده اند بپوشند و برای جلوگیری از زدن تاول در کف پا از جوراب های زخیم استفاده کنند.

انصاری مود بیان کرد: اگر سابقه بیماری خاصی دارند با پزشک معالج خود صحبت کرده و از مشورت های وی استفاده کنند و اگر نیاز به داروی خاصی دارند با خود بردارند زیرا برخی داروهای خاص در کشور عراق فروشش ممنوع است.

رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان شمالی با اشاره به استفاده از واکسن آنفولانزا توسط زوار این سفر گفت: تزریق واکسن آنفولانزا را نیز در سفرهای دست جمعی توصیه می‌کنیم اما بهتراست از واکسن هایی که در ابتدای سال 97 وارد بازار شده اند با صلاح دید پزشک تزریق کنند و توصیه شخصی بنده این است که افراد مسن که سابقه آلرژی نیز دارند حتما از این واکسن استفاده کنند.

وی در پایان تصریح کرد: اربعین سفر بسیار قشنگی است و باید به معنویت پویای آن بیاندیشیم و مکتب پویای تشییع از ابتدا به این پیاده روی افتخار کرده است و دیدگاه عاشورایی را بایستی ترویج کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات

ارسال نظر