ایران شیر غران است نه گاو شیر ده/مسئولین از برجام درس عبرت بگیرند

حجت الاسلام یعقوبی :ادامه اعتماد به آمریکا به نفع کشور نیست حمایت از تولید داخل و سرمایه انسانی داخلی نیاز امروز کشور است.

حجت الاسلام  یعقوبی امام جمعه بجنورد در گفتگو ویژه خبری با خبر گزاری شرق24 در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد دور جدید از تحریم ها که  برخی از جریان های سیاسی تاکید بر ظالمانه بودن تحریم ها دارند اما تصریح می کنند که با مقاومتی چند ماهه و رسیدن به نقطه قوت باید مذاکره با آمریکا را کلید زد اظهار کرد: آزموده را آزمودن خطاست،آمریکا طبیعت گرگ را دارد از گرگ گله بانی توقع داشتن خردمندانه نیست آنها امتحان خودشان رادر برجام پس دادن ومردود شدن.

 

وی ادامه داد:این که این راه را دوباره تکرار کنیم  مانند این است که کسی بخواهد مرده را زنده کند مگر دم مسیحایی داشته باشند  وگرنه این لاشه متعفن را هرچه قدر تکان بدهی گندش بیشتر در می آید.

وی در ادامه  در پاسخ به این سوال که نظر شما   در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری  درخصوص  افول آمریکا و پیاده شدن بعضی  از قطار انقلاب چیست؟بیان کردند:راه مذاکره با آمریکا را رهبری با شرایطی باز کردند ،ولی آقایان نتوانستند ازاین فرصت درست استفاده کنند ،ازاین رو برجام بی فرجام است، پس از این تجربه نه به آمریکا میتوان اعتماد کرد نه به هم پیمانان او در اروپا چون اینان گرچه به ظاهر دم از حمایت از آمریکا میزنند اما  پنهانی با ارباب خود یعنی آمریکا هستند  و اعتمادی به آنها وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد مقام معظم رهبری فرمودند: اگر میتوانید تضمین بگیرید از طرف ها   و تا حال نتوانستن مسئولین تضمین محکمی بگیرند  واین کش دادن برجام  نوعی ذلت است.

نماینده ولایت فقیه ادامه داد:به نظر میرسد برخی جریانات سیاسی می خواهند مرده برجام را ولو در سرد خانه هم که شده نگه دارند تا چیزی برای گفتنش داشته باشند  و اگر این هم از کارنامه کاریشان حذف شود  چیزی برای ارائه ندارند.

حجت الاسلام یعقوبی در پاسخ به این سوال که آیا تعامل به نوعی عدم توجه به ظرفیت های داخل و سیاست های درونزا به ویژه افتصاد مقاومتی نیست گفت:کسانی که به هر قیمتی خود را آویزان به این آن میکنند ،عمق سخن رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند.

وی ادامه داد:منظور رهبری ازاقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست،اقتصاد رفاقتی هم نیست، بلکه اقتصاد رقابتی است.

وی ادامه داد:اگربه این سخن رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی مسئولین طی این چند سال جامعه عمل می پوشاندند امروز در برابر تحریم ها دست و پای خود را گم نمی کردیم.

وی تاکید کرد اقتصاد مقاومتی درونزا و برونگر است  اگر از درون اقتصاد بومی سازی شود هیچ مانعی ندارد که برای گسترش آن از تجربه غرب کمک گرفته شود.

امام جمعه بجنورد ادامه داد:اقتصاد مقاومتی قهر با دنیا و قطع ارتباط با آنها نیست، بلکه به منظور تقویت زیر ساخت های اقتصادی بر اساس تولید داخلی است.

درادامه حجت الاسلام یعقوبی توصیه ای به کسانی که خط مستمر خود را  تعامل و مذاکره با آمریکا میدانند کردند و

 گفتند:اگر به  گوهر دانش و اقتصاد مسلح شویم مانند ساخت موشک که به قله رسیدیم ،دشمن از ما حساب می برد.

نماینده ولی فقیه گفت: نا اهل ها و نامحرم ها بدانند  قبله خود را غرب قرار ندهند  و به قبله ولایت روی آورند.

و دست و پا نزند تا از دشمن چراغ سبز دریافت کنند زیرا آنها کشوری میخواهند که گاو شیر ده باشد نه شیر غران.

 

وی ادامه داد:کشوری که با تفکر ولایی شکل گرفته همچون استخانی  است درگلو دشمنان نظام و انقلاب.

وی پایان گفت:آمریکا میدانند کشور ما چه کشوری است و هیچ طرح و اقدام آنها از روی دل سوزی نیست بستر سازش نفوذ است که مسئولین باید مراقب باشند

انتهای خبر/.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر