پیروی از ولایت الله تنها راه نجات وعزتمندی  جامعه اسلامی

امام جمعه بجنورد گفت: تنها دلیل گرفتار شدن دنیای اسلام در ذلت و ضعف فاصله گرفتن از ولایت الله است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:  امتیاز ایران اسلامی در طول این ۴۰ سال پذیرش ولایت خدا و رسول خدا و ولی امر مسلمین است.

وی در  ادامه  با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس از وی به عنوان عالمی بزرگ، مجاهد فقیه و اولین کسی یاد کرد که بحث عینیت سیاست و دیانت را مطرح کرد و حضرت امام خمینی (ره) آن را تبدیل به حکومت اسلامی کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، حکومت اسلامی را ثمره نگاه شهید مدرس دانست و افزود: شهید مدرس جزو نخستین کسانی بود که بحث خوداتکایی و مصرف کالای ایرانی را با عدم استفاده از پوشاک و خوراک بیگانه مطرح کرد و نگاه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی داشت.

وی ویژگی شهید مدرس را نگاه زیبای او به اسلام ناب محمدی و ترس و طمع نداشتن دانست و گفت: مجلس و نمایندگان مردم باید این شهید بزرگوار را الگوی خود قرار دهند و مصالح نظام و مردم را در نظر بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی به سالگرد تصویب قانون اساسی نیز اشاره و اظهار داشت: این قانون مترقی ترین قانونی است که به صورت جامع و از زوایای گوناگون در جهان اسلام بعد از دوران پیامبر (ص) نوشته شده است.
وی با بیان اینکه این قانون با قرآن و روایات عجین شده است، گفت: نسل های آینده باید افتخار کنند که گذشتگان این چنین قانون جامع و مترقی را نوشته و تصویب کرده اند.

امام جمعه بجنورد افزود: در راس این قانون ولایت فقیه قرار دارد به طوری که رای مردم نیز به ولایت فقیه گره خورده که مایه سرافرازی ملت ایران است و باید مردم منطقه نیز از آن الهام بگیرند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز دانشجو از این روز به عنوان تجدید بیعت با انقلاب و امام و شهدا یاد کرد و گفت: باید مواظب باشیم روحیه انقلابی و جهادی را از دانشگاه های ما نگیرند.
حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر تقویت این روحیه، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم مسائل حاشیه ای به دانشگاه ها راه یابد.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر