معارفه دهمین استاندار  در 14سالگی تاسیس استان خراسان شمالی

امروز صبح با حضور مسئولین کشوری و لشگری استان آیین تکریم ومعارفه استاندار جدید استان خراسان شمالی در سالن گلشن بجنورد انجام شد.

در ابتدا این مراسم  حجت الاسلام یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت:تغییرات پی در پی خراسان شمالی گاهی آنقدر سریع می شود که نام مدیرکل ها جابه جا و اشتباه می شود استان از تغییرات پی درپی ضرر کرده است استانی که داره ظریفیت های بسیاری است و از مهمترین قطب های فرهنگی کشور است.


امام جمعه بجنورد ادامه داد: این استانٍٍٍ، استان جناحگرایی نیست همه جناح ها در استان دست در دست هم بدهند برای پیشزفت استان ، واژه محروم مناسب این استان نیست که بگوییم استان محروم این استان ظریفیت های اقتصادی و زیادی دارد مسیر ارتباطی به مشهد مقدس و ایجاد تفریگاه ها و مناطق مناسب اسکان مسافرین میتواند باعث ایجاد شغل شود.

قربانی نماینده مجلس نیز در این مراسم گفت:عدم تحقق مصوبات اقای روحانی در سفر سال۹۴ بدهی بزرگ او به خراسان شمالی است.

وی ادامه داد دولت بدهی بزرگی به مردم استان دارد که از آن جمله می توان به سرنوشت هزینه کرد ۱۶۵ میلیارد تومان اعتبار محور بجنورد _جنگل بدهی دولت به خراسان شمالی است.

وی تاکید کرد:اقای شجاعی انتخاب مدیران بومی را در دستور کار قرار دهد و جلوی رزومه سازی و فامیل بازی برخی مدیران را بگیرد و از ظرفیت جوانان و بانوان باید استفاده بیشتری شود.

خباز استاندار پیشین خراسان شمالی نیز گفت:خراسان شمالی در شاخص ها رتبه خوبی ندارد و دلیلش بعد از سه ماه مطالعه این است که  ما در قانون مجلس ششم مصوب کردیم ۱۶درصد اعتبار به خراسان شمالی دهند اما فقط ۱۲ درصد از اعتبارات خراسان را داده اند!

وی ادامه داد:وقتی سازمان برنامه بودجه این استان استیجاری است مشخص است که مشکل داریم.البته با۷,۵میلیارد ساختمانی خرید کردیم.دکتر نوبخت قول داده است  که گروهی تشکیل شود و موضوع اعتبار خراسان شمالی بررسی شود

خباز ادامه داد:از دیگر مطالبات مردم استان تروشیمی و آلومینا است که نیاز مند توجه  دولت است.

 

در ادامه ناصریان معاون وزیر کشور نیز  خطاب به شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت: از شما خواهش دارم در انتصابات ظرفیت نیروهای بومی را در اولویت قرار دهید.

در پایان مراسم شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت:مدیران باید پزشکان دستگاه خود باشند و مشکلات را درمان کنند  من از مدیران آمار نمی خواهم بلکه درمان لازم است.

وی ادمه داد:مردم به اندازه کافی مشکلات را شنیده اند، دانایی و علم به حل مشکل لازم است و قصد تغییر مدیران را ندارم مگر کسی که بخواهد وقت ما را بگیرد.


شجاعی در پایان گفت:مدیران بدون فوت وقت در مسیر تعیین شده کارها رو انجام دهند.

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر