اين جامه به اندازه هركس نبريدند...

یادداشتی پيرامون اظهارات اخير پروانه سلحشوري

فرانس فانون، جامعه شناس و فيلسوف فرانسوي در كتاب انقلاب الجزاير مي گويد؛ استعمار فرانسه حداكثر پوشش خود را بر چادر متمركز كرد. هرچادري كه انداخته مي شود. افق جديدي را كه تا آن هنگام بر استعمار ممنوع بود مي گشايد.

با ديدن هرچهره بدون حجاب اميد حمله ور شدن اشغالگر 10 برابر مي شد.فانون مي گويد؛ نظر استعمارگران اين بود كه بايد براي مقابله با فرهنگ زن الجزايري تعداد انجمن هاي تعاون را افزايش داد تا مددكاران اجتماعي مثل سگ هاي شكاري در محله هاي عرب فعاليت كنند و به تحقير زنان چادري و مردانشان بپردازند. استعمار فرانسه با حركات شيطنت آميز در جهت غلبه بر جامعه اسلامي الجزاير با تمركز بر حجاب زدايي مبالغ هنگفتي هزينه كرد چون زن را محور اصلي مبارزه مي دانست.

همفر (جاسوس انگيلسي) مي گفت؛ بايد زنان مسلمان را با اين بيان كه حجاب عادت است فريب داده و از زير چادر وعبا بيرون كشيد و... امروزه جهت تضعيف انقلاب اسلامي پروژه تحول در وضعيت زنان طراحي شده و مي شود.زيرا دشمن بدين نتيجه رسيده است كه براي نفوذ در جامعه بايد به تغيير و تحول در فرهنگ زنان دست بزند. بي جهت نيست كه در اول محرم از زنان مي خواهند كه چهره شهر را عوض كنند و امروزه با كمال تاسف نماينده مجلس شوراي اسلامي مطالبي غيرعلمي، و غيركارشناسي و احساساتي بيان مي كند. آيا بيماري آرتروز هزاران مرد و زن در دنيا ارتباطي به پوشش آنها دارد.

آيا ايشان با اظهارات نسنجديده و شاذ خود نمي خواهد نظر دگرانديشان را جذب كند. تا پس از دوران نمايندگي جايگاهي بيايد. ايشان كه ادعا دارد در مسائل فرهنگي كار نشده جز هياهو و غوغاسالاري چه كردند. چرا به جاي هزينه رفتن خود به جام جهاني به مناطق زلزله زده نرفته اند. آيا مشكل زنان كرمانشاهي كمتر از شركت كنندگان در ورزشگاه است.

البته ايشان در عرصه اين افاضات تنها نيستند.به استدلالي كودكانه از بانويي در شوراي شهر تهران توجه كنيد: ايشان مي فرمايد : مگر در راهپيمايي اربعين، زنان كنار مردان نيستند كه حالا زنان مجاز به حضور در استاديوم ها نيستند.! مقايسه را دقت كنيد. حضور زنان در ورزشگاه ها و حضور زنان در راهپيمايي اربعين! در راهپيمايي اربعين زنان با پوشش حداكثري با وضو، ذكر بر لب در حال عبادت، در طول 10 روز در جاده اي عازم به سوي كربلاي معلي، كارواني عظيم در حال حركت، چه زن و چه مرد، كودك و نوجوان، عزادار و سياه پوش حضرت سيدالشهدا (ع)هستند. آيا از هوو كشيدن ، صيحه و فرياد و كف و سوت خبري است.

ورزشگاه محيطي كه افراد از سر تفريح آمده و در نقطه اي مجتمع اند و با هرهيجاني به هوا پريده و از خود بي خود مي شوند با كاروان رهسپار اربعين قابل مقايسه است؟ سخن در اين نيست كه زنان در ورزشگاه باشند يا خير، بلكه در عدم درك شرايط جامعه توسط كساني است كه تصميم گيرند. اگر برخي در مواجهه با غرب زده ها كم مي آورند و نمي توانند از اعتقادات سست خود دفاع كنند، چرا آن را به كل جامعه تعميم مي دهند.

در جامعه  ما زنان مسلمان چادر را به عنوان حجابي برتر و در حال حاضر پرچم فرهنگي زنان مسلمان جمهوري اسلامي برگزيده اند و در لحظه لحظه حضورشان در اجتماع تقيد خود را به آيات الهي و اطاعت كامل از فرامين الهي به نمايش مي گذارند. امروزه اگر حجاب سياسي نبود در مهد به ظاهر آزادي فرانسه ممنوع نمي شد. اگر بتوان الزام به پوشش زنان را اجبار ناميد. نصب چراغ  قرمز در چهارراه نيز اجبار است. همانطور كه رفتن كودك به دبستان در هفت سالگي اجبار است. اجباري ضروري، لازم  و سرنوشت ساز.

چرا عده اي اصرار دارند جام آلوده اي را كه غرب سال هاست سركشيده و بالا آورده. دوباره به خورد ملت دهند. اگر متاسفانه زنا يا قول اصحاب جامعه شناسي "ازدواج سفيد" افزايش يافته چون شما نماينده مجلس، به جاي مبارزه با اشرافيت در مقابلش سكوت كرديد. در كشوري كه سال هاست جانبازان شيميايي و اعصاب و روان و قطع نخاع وجود دارند.وقتي نماينده اي با وجود تمكن مالي همسرش در صرافي و حقوق نجومي پدرش ادعا مي كند كه بايد از سفره انقلاب سهم بگيرد. چرا معترض نشديد. درباره حقوق هاي نجومي شفاف سازي نكرديد. در كشوري كه شهامت و شجاعت جواني چون شهيد حججي را شاهديم.

چرا به بي شهامتي برخي نمايندگان ملت در مخالفت با علني كردن آرا خود معترض نشديد؟ در طي چند ماه در كاهش ارزش پول ملي سخني نگفته ايد. آيا شرايط سخت اقتصادي كه منتج از بي تدبيري و اميد به كدخدا و دشمنان ملت است، مانعي بزرگ در تشكيل خانواده و  زمينه ساز فساد در جامعه نيست؟اگر دلخوشيد كه قانون منع كودك-همسري را تصويب كرده ايد،آيا هرگز انديشيده ايد اين پديده شوم از كجا نشات گرفته؟ به مناطق محروم رفته ايد؟ تا ببينيد خانواده هاي محروم به علت فقر شديد مالي براي كم كردن يك نان خور از سفره خود به كودك-همسري دست مي زنند؟

 اگر پدر اين كودكان هم حقوق نجومي داشتند، اگر يارانه شان عادلانه و كامل پرداخت مي شد. اگر سهم خود را از  انقلاب ولو در حد نيازشان مي گرفتند، اگر ارز كشورشان براي واردات كالاهاي لوكس و اشرافي و غذاي سگ و گربه هزينه نمي شد. مجبور نبودند از فرط فلاكت كودك خود را همسري دهند. چه زيباست به جاي قيل و قال و هياهوي بسيار بر مطالب سر هيچ به وظيفه اصلي نمايندگي خود در دفاع از حقوق ملت و بخصوص بانوان مستضعف اقدام كرده  و كارنامه اي از عملكرد خود غير از گفتاردرماني ارائه مي كرديد چه با چادر چه بي چادر!راستي چه كسي شما را مجبور كرده بود چادر سر كنيد؟ اين جامه به اندازه هركس نبريدند...

نويسنده: مهندس طاهره نياركي

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر