استاندار خراسان شمالی: دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش آفرینی مؤثرتری داشته باشند | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹

 • |
 • 14 جماد ثاني 1442

 • |
 • 2021/1/27

 • استاندار خراسان شمالی: دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش آفرینی مؤثرتری داشته باشند

   استاندار خراسان شمالی: دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش آفرینی مؤثرتری داشته باشند

  استاندار خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت‌های توسعه ای این استان ازجمله وجود نیروی انسانی توانمند و مجرب دانشگاهی، ایفای نقش موثر این قشر در چارچوب سند توسعه را خواستار شد.

  به گزارش شرق24:محمدعلی شجاعی در دیدار هیئت رئیسه دانشگاه بجنورد با بیان این که معتقدم دانشگاه نه تنها در کنار ماست بلکه باید با هم عجین باشیم، اظهار داشت: اگر دغدغه استان و کشور را داریم، باید به توسعه متوازن بها بدهیم و دانشگاه در این مسیر می‌تواند یاریگر ما باشد.

  وی با بیان این که همدلی، هم افزایی و هم‌پوشانی جزو ادبیات ابتدایی توسعه محسوب می‌شود، افزود: داشته‌های خدادادی و بعضی شاخص‌های استان ما را امیدوار می‌کند که می‌توان با برنامه‌ریزی بهتر در مسیر رشد این استان جهش ایجاد کرد، چون از بعضی استان‌های دیگر برخوردارتر هستیم.

  مقام عالی دولت در استان بار دیگر اهمیت حرکت جمعی مدیران در چارچوب سند توسعه را یادآور شد و گفت: باید از ظرفیت نیروی انسانی توانمند و تحصیل‌کرده، مدیران اجرایی باتجربه، دانشگاهیان و مردمی که همیشه پای کار بوده‌اند، نهایت بهره را ببریم و اگر در مسیر درست رشد و توسعه قرار گیریم، آثارش در زندگی مردم ملموس خواهد شد. 

  شجاعی لزوم ثروت آفرینی در استان با تلفیق تجربه مدیران اجرایی و علم روز دانشگاهیان را مورد تاکید قرار داد و بهره مندی حداکثری از ظرفیت پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان را برای نیل به این مقصود ضروری خواند و گفت: چنان چه با همکاری دانشگاه، تسلط دانایی بر مسیر حرکتی توسعه استان را رقم بزنیم، امیدواری و همراهی مردم را به عنوان مهم‌ترین سرمایه اجتماعی در کنار خود شاهد خواهیم بود و لازمه این امر هم کار تیمی برای جبران نداشته‌ها است.

  استاندار خراسان شمالی لزوم پرهیز از حاشیه و حرکت در راستای مشی اعتدالی دولت را نیز گوشزد کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت‌های حاکمیتی در استان بهره جست.

  شجاعی با اشاره به آمارهای امیدوارکننده از ترکیب جمعیتی نیروی کار و دانشجویان در استان، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و بهره‌مندی از دانش اعضای هیئت علمی برای حل مشکلات اجرایی را خواستار شد و خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها باید با رویکرد تقاضامحوری، میدانی و عملکردی انجام شود تا هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی رغبت بیشتری بدان نشان دهند؛ لذا با فعال‌تر کردن شورای پژوهش و فناوری استان تلاش خواهیم کرد روند هزینه کرد اعتبارات پژوهشی دستگاه‌ها ساماندهی شود تا خروجی مطلوبی داشته باشد.

  وی هم چنین ضمن تاکید بر حل مشکل ایاب و ذهاب دانشجویان در بجنورد و به سرانجام رسیدن طرح های عمرانی مرتبط مثل جاده دسترسی و آب‌رسانی به دانشگاه، گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی را مامور کرده است در تعامل با شهرداری، در کوتاه‌ترین زمان ممکن سیاست های تشویقی برای ورود بخش خصوصی به عرصه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی را تهیه و اجرایی کنند. 

  به گزارش تسنیم خراسان شمالی 39 دانشگاه و موسسه آموزش عالی با 30 هزار دانشجو دارد که دانشگاه بجنورد با 4600 دانشجو، از سوی وزارت علوم مسئول ساماندهی و نظارت بر آن‌ها تعیین شده است.  


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا