تلفات و تصادفات جاده ای ۲۸ درصد در سال 97 کاهش یافته است

رزمایش طرح زمستانی جاده ها 22 آذر ماه همزمان با کل کشور در خراسان شمالی برگزار شد. در این رزمایش کلیه دستگاه های خدمات رسان و امدادی، آمادگی خود را برای شروع فصل زمستان در جاده ها اعلام کردند.

به گزارش شرق24:سردار علیرضا مظاهری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز رزمایش طرح زمستانه در خصوص خدمات طرح زمستانی پلیس راه استان اظهار داشت: استقرار دائمی در 4 گردنه امین الله، اسدلی، جوزک و تنگه ترکمن به صورت شبانه روزی با استعداد هفت تیم خودرویی به همراه آتش نشانی، اورژانس و دیگر ارگان‌های خدمات رسان انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به تیم ها مستقر در سال گذشته که متشکل از سه تیم بوده است، افزود: با توجه به حساسیت جاده ای در محور تنگه ترکمن، امسال یک تیم امدای و خدماتی نیز در این محل مستقر شده است.

مظاهری در ادامه افزود: قرارگاه پلیس راه استان با ظرفیت 6 پاسگاه پلیس راه و با استعداد 47 تیم خودرویی شامل 36 تیم گشتی و 135 نفر نیروی انسانی خدمات رسانی خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان در رابطه با خدمات پلیس راهور در حوزه داخل شهری، گفت: 23 تیم خودرویی، 19 تیم موتوری و سه تیم کنترل نامحسوس، 78 نفر نیروی پیاده حضور دارند که در مجموع 198 نفر در این حوزه مشغول خدمت رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در 8 ماه سال جاری تعداد متوفیان نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش چشم‌گیری داشته است، اظهار کرد:  تعداد متوفیان تصادفات در حوزه پلیس‌راه، در هشت ماه گذشته سال جاری 126 نفر است که این تعداد در زمان مشابه سال گذشته، 159 نفر بوده است.

مظاهری افزود: تعداد افراد فوت شده در تصادفات جاده‌ای سال گذشته 205 بوده است که این آمار در سال جاری با کاهش 28 درصدی به 481 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد متوفیان تصادفات درون شهری 25 درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: خسارت های جرحی در سال گذشته  1173 نفر بوده است که در سال جاری این رقم به 1302 نفر افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی از وضعیت راه های مواصلاتی استان از طریق رسانه ها انجام خواهد شد، گفت: رانندگان قبل از شروع سفر، باید از وضعیت راه ها اطلاع کسب کرده و بازدید کامل از خودرو‌ها را داشته باشند.

در ادامه این نشست، کلیه دستگاه های امداد رسان و خدماتی استان، آمادگی خود را برای اجرای طرح زمستانه در جاده ها و داخل شهر اعلام کردند.

طرح زمستانی سال 97 پلیس راه کشور همه ساله از 22 آذر ماه شروع می شود و تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر