بیانیه تشکل های انقلابی پیرامون اتفاقات اخیر دانشگاه بجنورد

تشکل های انقلابی دانشگاه بجنورد بیانیه ای پیرامون اتفاقات اخیر دانشگاه بجنورد منتشر کردند، متن بیانیه به شرح زیر است:.

بسم رب الشهدا و الصدیقین
 
رهبر معظم انقلاب: «یکی از چیزهائی که من بجد توصیه میکنم، پرهیز از ابتذال در کارهای فرهنگی و هنری است؛ مراقب باشید. »
دانشجو منشاء تحولات و تشکل دانشجویی جریان ساز تحولات درجامعه است. خدا را شاکریم که به شکرانه ی استمرار چهل ساله ی انقلاب اسلامی، امروز دانشگاههای ما پیشروی حرکتهای اجتماعی تبدیل شده اند. در تحلیل این چله ی گذار گاه به نقاط عطفی در تاریخ پویایی دانشجویان و گاهی هم به وقایع تاسف باری بر می خوریم که اثر غفلت و سهل انگاری متولیان فرهنگی آموزش عالی در خطیرترین جبهه ملی یعنی سنگر علم ومعرفت را به روشنی پیش دیدگان هر بیننده ی متعهد و دغدغه مندی ترسیم می کند.
امروز حقیقت انقلاب وابسته به آرمان ها و ارزش هایی است که متاسفانه عده ای قلیل و معاند با نظام اسلامی درصدد تعدیل و تقلیل این آرمان های انقلابی دانشجویی دردانشگاه ها بوده؛ و با زیر پا گذاشتن قانون و دهن کجی به این آرمان ها و شعارها و با زیر سوال بردن آبرو و حیثیت دانشگاه همچنان بر طبل بی قانونی و هنجارشکنی کوبیده؛ و اصرار دارند درخواب غبارآلود فتنه بمانند.
این ابتذال و فساد آن جا به اوج رسیده و مذموم تر از هر زمان دیگری است که دانشگاهی همچون دانشگاه مادر استان بستر آن شود، مگر نه اینکه خراسان شمالی مهد 3000 شهید گلگون کفن است؟ مگر نه اینکه دانشگاه بجنورد باید محلی باشد برای تربیت و رشد آینده سازان این مملکت ؟ هنجار شکنی ها و دهن کجی ها به ارزش ها تا کی؟ تا کی باید شاهد برنامه ها و رفتار های هنجارشکنانه در دانشگاه باشیم؟ تا کی باید مسئولین قول برخورد با متخلفان بدهند و هیچ برخوردی صورت نگیرد؟
حال به هر قیمتی که باشد حتی بی آبرویی دانشگاه بجنورد  بی شک نتیجه چنین دانشگاهی که در آن به ‌جای تشویق به مطالبه‌گری اصیل، ابتذال فرهنگی مدیریت می‌شود، مدیران و مهندسان اصیل نخواهد بود...گندم از گندم بروید جو ز جو!  
 
حوادث زنجیره باری که در چند هفته ی اخیر متاسفانه شاهد آن بوده ایم و سبب ساز موضع گیریهایی در سطح استان شده است  متانت تشکلهای انقلابی دانشگاه را شکسته و غیرت دینی و ملی ما را نشانه گرفته است.
لذا ضمن اعلام برائت از این وقایع تلخ در درجه ی اول مسئولان دانشگاه را به پاسخی درست و شفافیت اذهان عمومی فرا میخوانیم. این بار اولی نیست که دانشگاه مادر استان که باید حامل خبرهایی برای آبادانی و اعتلای استان قهرمان پرور خراسان شمالی باشد، انگار جز فساد و ابتذال ارمغانی برای جامعه ی خود ندارد. آقایان مسئول به خود آیید، مدیران عرصه ی فرهنگی چشم خود را باز کنید. به کجا می رویم؟ چرا برایتان عادی شده است؟
در غوغای جشنواره ی تئاتر اخیر هم ضمن بررسی دقیق اتفاق، مسئولان فرهنگی دانشگاه و نهاد رهبری که باید شان نظارتی خود را به دقت اعمال می کرد پاسخگوی اصلی می دانیم.  
اما گلایه از دوستان دانشجوی گروه تئاتر که چرا نمایش نامه ای از گارگردان معلوم الحال و نمایشی بی مضمون و بی فایده و هنجارشکن، که هیچ سنخیتی با جامعه و فضای علم و تربیت ندارد را اجرا کردند. هر چند که دانشجویان گروه تئاتر غفلت کردند و از وقایع و برداشت های پیش آمده اظهار ندامت و معذرت خواهی نموده اند و انشالله با ابراز علاقه و احترام به آرمانهای انقلاب، ساحت پاک شهیدان را سرلوحه خود نمایند.
 و اما درآخر،  آقایان مسئول، تاکید میکنیم که جنبش دانشجویی و تشکل های دانشجویی انقلابی آرمان هایی دارد که درهرزمان و مکانی برای تحقق آنان تلاش خواهد نمود و هرگز اجازه نخواهد داد عده ای سطح مقدس دانشگاه را جولانگاه امیال واهداف معاند نظام اسلامی خود قراردهند‌‌.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد  
هیئت دانشجویی المهدی (عج) دانشگاه بجنورد

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر