مسئولین دانشگاه بجنورد از صحنه‌سازی اقدام وقیحانه اخیر دست‌بردارند

بنیاد شهید خراسان شمالی با صدور اطلاعیه‌ای اتفاقات اخیر در دانشگاه بجنورد را محکوم کرد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در پی اتفاقات اخیر دانشگاه دولتی در شهرستان بجنورد و توهین به ساحت شهیدان عزیز در قالب اجرای تئاتری موهن در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اتفاق، خواستار رسیدگی مسئولین قضایی، سیاسی و دولتی استان شد که متن بیانیه بدین ذیل است:

بسم ا... الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

به گزارش شرق24:در روزهای گذشته انتشار خبر اجرای تئاتری موهن و سخیف در دانشگاه دولتی بجنورد که با نشانه گرفتن ارزش‌ها، به مقام رفیع شهدای عزیز اهانت و هتاکی کرده بود باعث اندوه و جریحه‌دار شدن افکار عمومی و نیز تکدر خاطر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گردید.

صرف‌نظر از تمام توهین‌هایی که در تئاتر فوق الا شاره نسبت به ارزش‌های اخلاقی صورت گرفته است که نشان از تحلیل سطحی، کینه‌توزی و فاقد عقبه فکری نگارنده این نمایشنامه و نیز غفلت سؤال‌برانگیز مراجع نظارتی دانشگاه دارد جای بسی تأسف است که چگونه افرادی می‌توانند این‌گونه نسبت به آن‌همه رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهیدان عزیز توهین و اهانت نمایند.
چشم‌ها و گوش‌های مسئولین دانشگاه بجنورد این هجمهٔ افسارگسیخته را نمی‌بینند و یا نمی‌خواهند ببینند و بشنوند.

مسئولین این دانشگاه به‌جای توجیه کوتاهی و قصور خود بهتر است دست از صحنه‌سازی و بزک نمودن این اقدام وقیحانه بردارند.

این اقدام در دانشگاه دولتی هنر نیست و اگر شما می‌خواهید توهین را در قالب هنر و با پیش‌داوری مجدداً سرپوش بگذارید باید از شهیدان شرمنده باشید و اگر نمی‌توانید حرمت شهیدان را در مرکز علم و هنر پاس بدارید بهترین راه برای شما استعفا است.

دانشجویان ایثارگر و یادگاران دوران دفاع مقدس این استان که در جنگ تحمیلی موفق به کسب بزرگ‌ترین افتخارات دفاعی شدند و برای خود و استان خود عزت ابدی کسب نمودند ضمن اعلام انزجار از این حرکت ضمن پیگیری این اقدام تا حصول نتیجه لازم منتظر اقدام مسئولین محترم قضایی، سیاسی و دولتی استان خواهند بود.

عاملان این اقدام نابخردانه از هر گروه و طیفی که باشند باید پاسخگوی اقدام ناآگاهانه خود باشند در غیر این صورت هرکسی به خود اجازه می‌دهد ساحت مقدس شهیدان را آماج حملات دشمن پسند خود قرار دهد و اگر از این رویهٔ ناپسند جلوگیری نشود نه‌تنها تأدیب نمی‌شوند بلکه در دفعات بعد سطح جسارت، توهین و اهانت خود را غلیظ‌تر و آشکارتر خواهند نمود.

چقدر وقاحت می‌خواهد کسانی را که همه عزت و آبروی امروزمان را مدیون خون آن‌هاییم هدف هجمه و کینه‌توزی قرار دهند. ای‌کاش برای عده‌ای لحظه‌ای توفیق تأمل بود تا می‌دانستند شهدا گوهرهای ماندگاری هستند که تمام تاریخ گذشته، حال و آینده این مملکت و نیز ثبات، عزت و اقتدار کشور قائم به رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های ایشان است.

آیا مجریان این سناریوی پوچ و بی‌اساس نمی‌دانند که مال و جان و حتی نامشان را مدیون شهیدان هستند؟

اگر این اقدام در خوش‌بینانه‌ترین حالت، از روی غفلت هم صورت گرفته باشد، اجرای آن در محیط دانشگاه و در جمع دانشجویان عزیز به‌هیچ‌وجه قابل توجیه نیست لذا با اشراف به این حقیقت که قاطبه دانشجویان، علاقه‌مند به انقلاب و ارزش‌های والای آن و نیز دلباخته به شهدا و آرمان‌های بلند ایشان هستند از مسئولان قضایی، سیاسی و دولتی می‌خواهم با رسیدگی سریع به این موضوع ضمن تسلای خاطر مردم و جامعه معظم ایثارگری زمینه تکرار این اتفاق‌های نابجا را از بین برده و دشمن را که همیشه ازاین‌گونه اقدامات شاد و خشنود می‌گردد مأیوس نمایند. ما ایثارگران خراسان شمالی ضمن محکوم نمودن این سناریوی دشمن پسند کماکان درصحنه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و همچون دوران دفاع مقدس پای ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم.

و کلام آخر اینکه:

ضمن تشکر از همه دانشجویان عزیز که نسبت به این اقدام وقیحانه موضع‌گیری نمودند و همواره در عرصه‌های مختلف انقلاب با حضور خود ماندگارترین حماسه‌ها را خلق کرده‌اند همچنان خود را طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، افسر جنگ نرم بدانند و با جدیت و حساسیت نگذارند آرمان‌های بلند نظام اسلامی به سخره گرفته شود و عرصه مقدس دانشگاه که می‌تواند پرورش‌دهنده دانشجویانی آگاه و بصیر باشد جولانگاه افرادی شود که با نظام و ارزش‌های آن بیگانه‌اند و در بدبینانه‌ترین حالت با آن سر جنگ و ناسازگاری دارند.

قسمت مباد به فتوای نان و نام / مشغول آب و دانه بگردد کبوترم

ای آسمانیان که زمین جایتان نبود / مانده ست خاطرات شما لای دفترم

باشد حرام شیر حلالی که خورده‌ام / روزی اگر ز خون شما ساده بگذرم 

انتهای پیام/

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر