اطلس طبیعت‌گردی استان قم تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید رحمان دانیالی عصر امروز در همایش تجلیل از محیط بانان نمونه کشوری که در سالن شهید مطهری ساختمان اداری آستانه برگزار شد، با اشاره اینکه قم کمتر از 1 درصد مساحت کشور را در بردارد، اظهار داشت: تالاب‌ها و مناطق شکارممنوع 35 درصد مساحت استان را در برمی‌گیرد و یکی از استان‌های زیست‌محیطی کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بابیان اینکه اقدامات شایسته‌ای در حفاظت از محیط زیست استان صورت گرفته است، افزود: همزمان با سراسر کشور آموزش مسائل زیست‌محیطی با همکاری آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار گرفت.

وی بابیان اینکه دو کار نو و ابداعی از سوی محیط بانان استان شکل‌گرفته است، گفت: نذر طبیعت کار فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند در راستای بهبود محیط زیست کشور با مدیریت علمی و صحیح شکل بگیرد.

دانیالی محیط بان مجازی را طرح دیگری از سوی محیط بانان استان عنوان کرد و افزود: در این راستا 500 هزار مخاطب در فضای مجازی جذب‌شده است که با هدایت‌های روشنگرانه در سطح استان اقدامات مؤثری صورت گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تدوین اطلس طبیعت‌گردی استان قم خبر داد و خاطرنشان کرد: جاذبه‌های غیرقابل‌تصور استان در این اطلس گردآوری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 10 درصد استان قم تالاب است که برای اولین بار اعتبارات ملی برای حفاظت و حراست این تالاب‌ها تخصیص داده‌شده است، عنوان کرد: برای نخستین بار داشته‌های عمرانی محیط زیست استان 300 درصد افزایش‌یافته است.

دانیالی نقش فعالان محیط زیستی را در سطح جامعه مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: امیدواریم که با تلاش‌های سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی تلاش‌ها در راستای حفاظت از محیط زیست بیش‌ از پیش تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر