افراد افراطی اصلاح طلب از مذاکره با آمریکا سخن می گویند/ آمریکایی ها جز زبان زور زبان دیگری را متوجه نمی شوند

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: وقتی رئیس جمهور هم نقض عهد آمریکا را مطرح می کند و می گوید باید در مقابل زیاده خواهی آمریکا بایستیم و هم اکنون وقت مذاکره نیست، آنگاه برخی از افراد افراطی اصلاح طلب از مذاکره با آمریکا سخن می گویند، لذا این افراد خواهان ایجاد دو قطبی در کشور هستند.

به گزارش شرق24:سید محمد حسینی  در پاسخ به شنیده شدن زمزمه های مذاکره و سازش با آمریکا از سوی برخی جریانات سیاسی در کشور، اظهار کرد: تحریم های آمریکا در صورتی می تواند در کشور کارساز و مشکل آفرین باشد که یک جریانی در داخل کشور انسجام و یکپارچگی مردم را خدشه دار کند.

وی افزود: به طور مثال وقتی رئیس جمهور هم نقض عهد آمریکا را مطرح می کند و می گوید باید در مقابل زیاده خواهی آمریکا بایستیم و هم اکنون وقت مذاکره نیست، آنگاه برخی از افراد افراطی اصلاح طلب از مذاکره با آمریکا سخن می گویند، لذا این افراد خواهان ایجاد دو قطبی در کشور هستند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم با بیان اینکه ایجاد دو قطبی مذاکره و عدم مذاکره قطعا به نفع آمریکا خواهد بود، ادامه داد: این حرکت یا آگاهانه است و بوی خیانت می دهد و یا بر اساس یک تحلیل نادرست انجام می شود که در هر دو صورت به زیان کشور است، اگر این حرکت خیانت باشد باید با آن برخورد شود و اگر مطرح کردن موضوع مذاکره بر اساس تحلیل سیاسی باشد باید به آن جریان ها توضیح داد که بارها نقض پیمان آمریکایی ها را دیده و در مقوله برجام هم دیده ایم که چه نتیجه ای در پایان حاصل شد.

حسینی یادآور شد: حتی کسانی که نسبت به آمریکا و غرب خوش باور بودند هم اکنون متوجه شده اند که از مذاکره هیچ نتیجه ای نخواهیم گرفت بلکه باید از موضع قدرت و قوت برخورد کنیم، همانطور که در مسائل منطقه ای ایستادگی و پایداری جواب داده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها جز زبان زور زبان دیگری را متوجه نمی شوند، تصریح کرد: یکی از وعده هایی که برخی مطرح می کردند این بود که با سازش، کنار آمدن و تسلیم شدن در برابر آمریکا شرایط اقتصادی کشور بهبود پیدا خواهد کرد و آمریکا به همراه اروپا برای حل مشکلات اقتصادی ما کمک خواهند کرد اما این تعاملی که آنها مطرح می کنند طی 6 سال اخیر نتیجه عکس داده و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ما مضاعف شده است، به هر حال این یک درس عبرتی است که طی آن باید به توانمندی های داخلی خود تکیه کنیم و به امید سرمایه گذاری اروپایی ها نمانیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم بیان کرد: با خروج آمریکا از برجام دیدیم که شرکت های اروپایی ایران را ترک کردند که این نفعی برای ما نداشت، بنابر این باید با اتکا به ظرفیت های فراوان داخلی مشکلات را حل کنیم و به امید دیگران نباشیم چرا که آنها به فکر منافع خود هستند.

حسینی خطاب به کسانی که خط مستمر خود را تعامل، مذاکره و سازش با آمریکا بیان می کنند، تاکید کرد: اگر پایبند به اصول و ارزش های اسلامی نیستند حداقل منافع ملی را مد نظر خود قرار دهند، اینکه این جریانات بخواهند در کشور ادامه حیات داشته باشند، به گونه ای عمل نکنند که در پیشگاه ملت شرمنده شوند، به طور مثال همانطور که این چند سال اخیر را مرور می کنیم می بینیم که فریبکاری های آنها آشکار شده و به ضرر آنها تمام شده و اعتماد مردم را از دست داده اند، لذا به خاطر برخی از لجاجت هایشان فکر نکنند که اگر این مسیر را ادامه می دهند، به نفعشان است.

وی در پایان افزود: تجربه ما بعد از انقلاب اسلامی نشان می دهد که مواضع امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در سیاست های کلان کشور بهترین موضع گیری و به نفع کشور بوده اما سازش های برخی از جریانات به زیان کشور تمام شده است.

منبع:ثامن پرس

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر