۲۳ پروژه فرهنگی و ورزشی در همدان به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری تنسیم از همدان، رضا غلامی خجسته ظهر امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: در زمینه فرهنگی با همه توان در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری وارد و با حمایت اعضای شورای شهر و شهرداران در دور سوم و چهارم اقداماتی را انجام داده‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان در رابطه با احداث فرهنگ‌سراها با اولویت مسجد محوری و سالن‌های ورزشی که مرتبط با کمیسیون فرهنگی هستند، گفت: 83 مصوبه فرهنگی برای تهیه زمین، جهت فرهنگ‌سراها و سالن‌های ورزشی به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از 83 مصوبه، تاکنون 23 پروژه فرهنگی و ورزشی افتتاح شده، عنوان کرد: 4 پروژه آماده افتتاح، 9پروژه در حال ساخت و 18 زمین آماده ساخت می‌باشد.

خجسته در همین زمینه تصریح کرد: 15 زمین به سپاه ناحیه، بسیج، مساجد، حسینیه‌ها و سمن‌ها اهدا شده و 14  قطعه زمین نیز در حال پیگیری جهت تملک می‌باشد که با همه توان خرید و ساخت را در مناطق محروم حاشیه شهر شروع کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان از فرهنگ‌سراها و سالن‌های ورزشی که در دوره سوم افتتاح شده‌اند یاد کرد و افزود: فرهنگ‌سرای پیشکسوتان، مجتمع فرهنگی هنری عین‌القضات و فرهنگ‌سرای مهر متعلق به اقدامات دوره سوم شورای اسلامی بوده‌اند.

وی افتتاح سالن ورزشی کشتی شاهد و سالن ورزشی رزمی شاهد را از عملکرد دوره‌ی سوم دانست و گفت: افتتاح کتابخانه شبانه روزی عین‌القصات نیز با مشارکت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و همچنین افتتاح سالن ورزشی پارک بانوان و سالن ورزشی اسلامشهر از اقدامات انجام شده هستند.

خجسته مجتمع ورزشی حصار امام، استخر شنای پارک بانوان، دهکده ورزشی و فرهنگ‌سرای قرآنی نور را از پروژه‌های در حال ساخت دانست و تصریح کرد: آمفی تئاتر روباز عین‌القصات، فرهنگ‌سرای میر سید علی همدانی و فاز دوم نمازخانه گنجنامه از پروژه‌های آماده ساخت می‌باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان، سالن ورزشی  ارتش، فرهنگ‌سرای تخصصی قرآن سیفی و فرهنگ‌سرای مزدقینه را پروژه‌های در حال پیگیری جهت تملک دانست و عنوان کرد: استخر شنا شهرک فرهنگیان، گرمخانه بانوان و آقایان نیز از همین پروژه‌های در حال پیگیری هستند.

وی با تاکید بر اینکه در بخش نرم افزاری برنامه‌های متنوعی برنامه‌ریزی و اجرا شده است، افزود: کمک به برگزاری یادواره‌های شهدا در سطح شهر همدان، بازدید از خانواده‌های معظم شهدا و کمک به سپاه جهت برگزاری کاروان‌های راهیان نور از برنامه‌های اجرا شده است.

خجسته با اشاره به اقدامات شورای اسلامی در دوره سوم و چهارم، تصریح کرد: تشکیل 100 تیم فوتبال نونهالان و نوجوانان در حاشیه شهر، برنامه‌ریزی جهت 20تیم کشتی، برنامه‌ریزی جهت تشکیل 60 تیم والیبال از برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه ورزشی‌است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان تهیه 5 هزار مترمربع چمن مصنوعی توسط نماینده مردم همدان را از پیگیری‌های دوره سوم و چهارم شورا دانست و گفت: با پیگیری‌های انجام شده در مجلس، یک مصوبه به تصویب رسیده است که هزینه‌های آب، برق و گاز مساجد رایگان شود.

وی حذف بلیط کاغذی برا اتوبوس‌ها را از پیگیری‌های دوره سوم و چهارم شورای اسلامی دانست و عنوان کرد: 40 دستگاه اتوبوس از سال 90 تا انتهای سال 95 خریداری و به ناوگان حمل و نقل شهری اضافه شده است.

خجسته افتتاح پارکینگ طبقانی سینا، حمام قلعه و بازار طلافروشان را از پیگیری‌های دوره سوم و چهارم دانست و گفت: پارکینگ طبقانی آقاجانی‌بیگ نیز در حال حاضر در دست ساخت است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با تاکید بر اینکه تصویب رایگان شدن عوارض ساخت هتل‌ها در همدان در دوره سوم و چهارم فعالیت شورای اسلامی شهر همدان انجام شده است، افزود: از سال 90 تا سال 95، بیشتر از 150 پارک در همدان ساخته و افتتاح شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر