احیای نماز جمعه؛ از شاهکارهای امام(ره)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از سپهرآیین، احیای نماز جمعه یکی از شاهکارهای کلیدی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد در سی و هفتمین گردهمایی ائمه جمعه خراسان شمالی به میزبانی اسفراین، با تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع)، افزود: دهه کرامت دهه اهل بیت همام(ع) است.

آیت الله «یعقوبی» با اشاره به اینکه حضور امام خمینی(ره) در عرصه انقلاب اسلامی همواره مایه برکات و ثمرات شایانی بوده است، افزود: تاسیس جمهوری اسلامی ایران اساس و بنیان کار و یک امر زیربنایی است.

وی با اشاره به اینکه تحقق وحدت در جهان اسلام هم کاری بود کارستان که از سوی امام راحل(ره) اجرا شد، تصریح کرد: نماز جمعه که مایه شکوه اسلام و پشتوانه نظام اسلامی است از یادگارهای بنیان گذار انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه امام راحل(ره) وجودش را برای انقلاب و اسلام قرض الحسنه به امانت گذاشت، تصریح کرد: با اخلاق نیک می شود به جامعه خدمت کرد چرا که نمی توان همه مردم را با پول راضی نگاه داشت.

آیت الله «یعقوبی»  عقل معاش، معاد و معیشت را از مهم ترین وجه های عقل دانست و اضافه کرد: کسی که معاد را باور دارد، مبدا را نیز مورد تایید قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه با عقل معیشت و معاشرت می توان زندگی را تدبیر کرد، افزود: هوشمندی، فتانت و خردمندی بخشی و تغافل که با غفلت متفاوت است بخش دیگری از نحوه رویارویی با زندگانی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد تاکید کرد: تغافل در مدیریت اجتماعی یک ضرورت است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر