۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهرستان سبزوار اختصاص می‌یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، احمد برادران ظهر امروز در نشست ستاد بازآفرینی سبزوار اظهار داشت: این اعتبارات به 17 پروژه بازآفرینی شامل خانه محله، نوسازی و بهسازی مدرسه، 3 خانه تسهیل‌گری، احیای بافت تاریخی بیهق، بهسازی طرح جمع‌آوری فاضلاب محلات و غیره آن اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: امسال 20 کیلومتر طرح جمع‌آوری فاضلاب در سطح محلات ناکارآمد اجرا می‌شود، همچنین سه هزار تُن قیر برای آسفالت معابر سطح محلات اختصاص داده می‌شود.

برادران با بیان اینکه همایش ملی انتقال تجارب بازآفرینی محلات پایدار سبزوار در نیمه دوم سال در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: حدود 90 درصد از ساکنان محلات از اجرای طرح‌های بازآفرینی رضایت دارند و امروز حس مطالبه گری در ساکنان این محلات افزایش یافته و همین موضوع در همراهی این افراد برای اجرای طرح های بازآفرینی موثر است.

معاون بازآفرینی سازمان عمران  شهرداری سبزوار نیز با اشاره به اجرای 109 طرح و برنامه اقدام برای بهبود محله‌های ناکار آمد گفت: تاکنون 70 درصد از این برنامه‌ها در سطح محلات ناکارآمد اجرا شده است.

برزویی با اشاره به عضویت 22 اداره، نهاد و ارگان در دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهر سبزوار افزود: در مجموع حدود  140 نشست با حضور اعضاء در سطح محلات برگزار شده و ادارات در حد توان و ضوابط همکاری مناسبی با ستاد دارند.

معاون بازآفرینی سازمان عمران  شهرداری سبزوار گفت: همچنین 70 پروژه عمرانی، زیر ساختی، فرهنگی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال در سطح محلات ناکارآمد اجرا و در حال اجرا قرار دارد. از این تعداد 6طرح ملی با اختصاص60 میلیارد ریال در پنج محله سکونت گاه و محله ناکارآمد شهری این شهرستان اجرا شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر