برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های چهل ساله انقلاب در خراسان شمالی

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: نمایشگاه دستاورد‌های چهل ساله انقلاب در ایام دهه فجر در این استان دایر می‌شود.

به گزارش شرق24:ولی الله حیاتی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در نشستی با مدیران ستادی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان گفت: دشمنان نظام از ابتدای پیروزی انقلاب به فکر از بین بردن آن بودند و در این مسیر از هیچ توطئه‌ای دریغ نکردند به طوری که در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب جنگ تمام عیاری را علیه ما راه اندازی کردند، اما با هدایت‌های عالمانه امامین انقلاب، به برکت خون شهدا و حضور مردم، ما پیروز این میدان بودیم.

وی افزود: دشمن برای چهل سالگی انقلاب برنامه ریزی کرده بود تا به زعم خود با طراحی تابستانی داغ و زمستانی سرد، مردم چهلمین سالگشت انقلاب را نببینند، اما امروز ما به فکر تمهید مقدمات برای برگزاری برنامه‌ها هستیم.

وی بیان کرد: دشمنان به دنبال کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در برگزاری جشن‌های انقلاب و ناکارآمد جلوه دادن نظام هستند، بنابراین ما باید با ایجاد همدلی و هم افزایی در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی موفق باشیم.

معاون استاندار خراسان شمالی افزود: دو سالن برای ایجاد نمایشگاه توسط جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در نظر گرفته شده و دستگاه‌های اجرایی باید در قالب وزارتخانه‌ای با تاکید بر تولید محتوا تا نهم بهمن غرفه‌های خود را برای ارائه توانمندی‌های حوزه کاری مربوط آماده کنند.

حیاتی اظهار کرد: ارزیابی نمایشگاه بر عهده دفتر بازرسی عملکرد استانداری، مدیریت میدانی و اجرایی آن با اداره کل میراث فرهنگی، فضاسازی شهر و بهره برداری یادمان‌ها و نماد‌های فاخر استان با موضوع پیروزی انقلاب با شهرداری‌ها و برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات علمی و فرهنگی با مسئولیت ادارات کل مربوط باشد، همچنین توانمندی‌های دفاعی چهل ساله انقلاب در فضای بیرونی و درونی نمایشگاه به نمایش گذاشته شود.

وی گفت: با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری وسیله آمد و شد دانش آموزان برای بازدید نمایشگاه پیش بینی شود و هر دستگاه اجرایی مکلف به برگزاری یک شب جشن در محل نمایشگاه باشد و یکی از ملاک‌های ارزیابی دستگاه‌ها حضور مدیر یا معاون در غرفه خواهد بود.

وی با اشاره به این که دهه فجر امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تقارن دارد، افزود: باید حرمت این ایام حفظ و در کنار هر پرچم سیاه یک پرچم جمهوری اسلامی نصب شود چرا که مبنای انقلاب ما بر اساس آموزه‌های حضرت فاطمه زهرا (س) است.

گفتنی است: ایجاد جذابیت برای جذب مخاطبان بیشتر و انتقال مفاهیم بلند انقلاب به نسل جوان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نمایش تولید محتوای حوزه هنری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه از دیگر نکات مورد تاکید حیاتی در این نشست بود.

 

دست آورد+انقلاب +اسلامی+بجنورد+خراسان شمالی+شرق24+چهل سالگی+چله انقلاب+

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر