تسهیلات یک و نیم میلیارد دلاری برای  اشتغال روستاییان اختصاص یافته است

دکتر محمد امید:یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات به اشتغال روستاییان از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت

 

به گزارش شرق24:محمد امید با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون در بخش روستایی اقدامات بسیار موثر و خوبی انجام شده و خدمت رسانی و ارایه خدماتی در شان روستاییان همچنان ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: این خدمات مربوط به دولت خاصی نیست بلکه مربوط به نظام اسلامی است به طوریکه در بخش زیرساختی از بسیاری استانداردهای دنیا پیشرفته تر هستیم.
امید گفت: با اینکه خدمات خوبی به روستاهای کشور ارایه شده بود اما دولت دوازدهم ایجاد شغل و حرکت در روستا را بیش از پیش احساس کرد و برای رفع این خلا اقدامات جدی تر و بیشتری در دستور کار قرار داد.
وی با اشاره به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات به اشتغال روستاییان از محل صندوق توسعه ملی افزود: این میزان اعتبار با نرخ سود چهار تا شش درصد به متقاضیان روستایی جهت ایجاد اشتغال پرداخت می شود و گاها بازپرداخت آن به ۹ سال هم می رسد.
وی اضافه کرد: تاکنون شش هزار میلیارد تومان از این میزان تسهیلات پرداخت و ۷۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز امروز آزاد و در اختیار بانک ها قرار گرفت.
استاندار خراسان شمالی نیز در این بازدید گفت: ۴۰ منزل باقی مانده در بخش پایینی روستا به زودی به بخش بالا منتقل خواهد شد و در این خصوص جلسه ای با مدیران مرتبط برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.
محمدعلی شجاعی افزود: برای انتقال این تعداد واحد مسکونی وام ۲۵ میلیون تومانی با نرخ پنج درصد پرداخت می شود.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار کرد: همانگونه که مشکل سکونت روستاییان را مرتفع می کنیم بایستی مباحث ایجاد اشتغال برای ماندگاری جوانان نیز در روستاها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
فرماندار شهرستان فاروج نیز اضافه کرد: این شهرستان ۴۹ هزار و ۲۷۱ نفر جمعیت دارد که ۶۸ درصد آن در روستاها ساکن هستند.
صادق افزود: روستاییانی که با وجود مشکلات و کاستی ها به تولید و اقتصاد کمک می کنند باید برای رفع مشکلات آنان اقدامی اساسی انجام داد.
وی نبود آب شرب را مهمترین مشکل روستاییان این شهرستان عنوان کرد و گفت: از لحاظ آب زیرزمینی مشکلی ندادیم اما زیرساخت های مناسب آبرسانی در روستاها وجود ندارد.
صادق افزود: شهرستان فاروج ۳۲ میلیارد تومان اعتبار داشت و پنج میلیارد تومان آن به بحث آب اختصاص یافت اما بازهم آنطور که باید خوب عمل نشده است.
فرماندار فاروج گفت: در بحث ایجاد اشتغال روستاییان نیز برنامه ریزی های خوبی با پرداخت وام اشتغال در دستورکار قرارگرفته و در حال انجام است.

 

 

 

خراسان شمالی +بجنورد+شرق24+شرق+استاندار+محمدامید+شجاعی+سفر+فاروج+شیروان+محروم صندوق توسعه+ملی+رهبری+رشد+اشتغال+HSJHKNHV+OVHSHK ALHGD+F[K,VN+HAJYHG+A[HUD+LPLN HLDN+AVR24+AVR+’DTHK+J,SUI+WKN,R+LGD+VIFVD+

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر