استقلال سیاسی مهمترین دست آورد و پایه دست آورد های انقلاب بود | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹

 • |
 • 14 جماد ثاني 1442

 • |
 • 2021/1/27

 • استقلال سیاسی مهمترین دست آورد و پایه دست آورد های انقلاب بود

  استقلال سیاسی مهمترین دست آورد و پایه دست آورد های انقلاب بود

  بجنورد- امام جمعه بجنورد گفت: استقلال سیاسی پایه ای برای ایجاد دستاوردهای انقلاب بود که امروز تمام دنیا را متحیر کرده است.

   

  به گزارش شرق24:حجت‌الاسلام‌ ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بجنورد با بیان اینکه استقلال سیاسی یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و در دنیا سرآمد است، اظهار کرد: آنچه که امروز به عنوان توسعه، عزت و اقتدار داریم حاصل استقلال سیاسی است که با تلاش و پشتیبای مردم طی چهل سال به دست آمده است.

  یعقوبی افزود: البته تمام افتخارات امروز ایران اسلامی در گروه امنیتی بوده که نیروهای نظامی و دفاعی در مرزها ایجاد کرده اند.

  وی بابیان اینکه استقلال سیاسی پیشرفت همه جانبه برای ایران به همراه داشته، تصریح کرد: پیشرفت ایران از روزی آغاز شد که خود به تنهایی تصمیم گیری داشتیم و امروز به جایی رسیده ایم که کشورهای منطقه بدون حضور ایران توان تصمیم گیری ندارند.

  خطیب نماز جمعه بجنورد بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بدون دخالت بیگانگان و با درک کامل و عمیق نسبت به مسائل روز جامعه، تصمیم گیری و برنامه ریزی دارد.

  یعقوبی اضافه کرد: در طول این چهل سال، جمهوری اسلامی به اندازی در جهان دیده شده که تمام تصمیمات بر مبنی ایران گرفته می شود و مهم ترین جلسات ابرقدرت ها مربوط به ایران است.

  وی با تاکید براینکه در نظام اسلامی اهمیت تبیین رابطه استقلال و پیشرفت سیاسی دوچندان شده، گفت: این مهم با وجود استقلال سیاسی در ایران پدیدار شد.

  نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه بر اهمیت ایستادگی امت اسلامی تاکید کرد و افزود: نظام اسلامی به اندازه ای قدرتمند شده که دیگر به بیگانگان اجازه دخالت نخواهد داد البته نباید به آنان نیز اعتماد کرد و با تصمیمات غلط آنان سرنوشت خود را خراب کنیم.

  یعقوبی تصمیم گیری در عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و... را از جمله اقتدارهای جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: ایران به جایگاهیی رسیده که با افتخار موفقیت ها، اقتدار و قدرت خود را برای جهانیان به نمایش گذاشته است.

  وی در ادامه به تاثیر استقلال اقتصادی در ایجاد دستاوردهای انقلاب اشاره و بیان کرد: بدون اقتصاد نمی توان در عرصه ای پیشرفت کرد و این نشان می دهد که بدون وابستگی به این جایگاه دست پیدا کرده ایم.

  امام جمعه بجنورد با اشاره به کتاب ۴۴۴ روز کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا که بخشی از آن درباره ایران نوشته است، گفت: کارتر در این کتاب آورده که اصلاحات ارضی در زمان شاه برای فلج کردن اقتصاد و معیشت ایرانیان و وابسته سازی به آمریکا و کشورهای دیگر بوده است.

  یعقوبی اضافه کرد: پیش از انقلاب، ایران کشوری برای تاخت و تاز انگلیس و آمریکا شده بود و برای این اقدام مردم را تهدید می کردند.

  وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی پس از سال ها سختی و رنج، برای مردم سربلندی و سرافرازی را به ارمغان آورد و امروز دستاوردهای ایران زبان زد دنیا شده است.


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا