یه امام‌رضا رو بذارین برای این مردم بمونه!

یک کارشناس رسانه ای سیاسی نقدی را بر رفتارهای اخیر شهردار مشهد در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است.

به گزارش شرق24:حسین قدیانی در کانال تلگرامی خود درباره وضعیت فعلی مشهد این گونه نوشت: کاری به اینکه که گفت و چرا گفت و با چه لحن گفت و به که گفت ندارم اما واقعیت آن است که یکی از بهترین جمله‌های مناظرات تلویزیونی انتخابات ۹۶ همین جمله‌ی حقیقتاً جمیله بود: «یه امام‌رضا رو بذارین برای این مردم بمونه!» صدالبته بهتر بود آقای روحانی، دست نگه می‌داشت و این جمله را به جای آنکه خطاب به آقای رئیسی بگوید، خطاب به شهردار فعلی مشهد، ایراد می‌کرد! شهرداری از جناح موسوم به اصلاحات که در آخرین اصلاحات (!) خود در شهر امام‌رضا علیه‌السلام، تابلوهای «راهنمای زائر» را به «مرکز اطلاعات سفر» تغییر داده! این واپسین نقطه از پروژه‌ی شوم «امام‌رضازدایی از مشهد» تا این لحظه است و قطعاً این رشته سر دراز دارد! «امام‌رضازدایی از مشهد» حتی از «امام‌خمینی‌زدایی از قم» هم خطرناک‌تر است که اخیراً دیدیم رهبر انقلاب در باب «انقلاب‌زدایی از شهر خون و قیام» چه تذکرات سفت و سختی دادند! طرفه حکایت اینجاست؛ جز در معدودی موارد، حتی شاهان عصر ماضی هم این‌قدر را حالی‌شان بود که عاقبت، میان مشهد و قم، با کجا و کجا یک فرق‌هایی هست!

حالا اما شاهدیم چگونه می‌خواهند حضرت ثامن‌الائمه را در مشهد، کوچک کنند و آن گنبد و بارگاه منور را ببرند زیر سایه‌ی چی‌چی‌مال‌ها! و تبدیل مشهد، از یک #شهر_زیارتی به یک #شهر_توریستی و حتی تعویض تابلوی #راهنمای_زائر به #مرکز_اطلاعات_سفر و بله! آقای روحانی هم عوض آنکه تأکید برازنده کنند؛ «یه امام‌رضا رو بذارین برای این مردم بمونه!»

حرف‌هایی می‌زنند بس «زننده» به قول حضرت مکارم! کش ندهم سخن را! هدف آن است که اولاً امام‌رضا محدود شود به مشهد! و ثانیاً امام‌رضا در مشهد، محدود شود به ۴ خیابان امام‌رضا، نواب، طبرسی و شیرازی! حکایت واتیکان در دل رم! این وسط، هم جریانی که شهردار مشهد متعلق به آن است و هم من و ما دچار یک اشتباه فاحشیم! اما اشتباه جریان افسادات این است که توهم زده از #مأمون زیرک‌تر است! ما نیز در این اشتباهیم که تصور می‌کنیم امام‌رضا- که جان عالم به فدایش باد! - محتاج حمایت امثال این حقیر است! هیهات! این من و ما هستیم که به حمایت شمش‌الشموس نیازمندیم! یک آن و فقط یک آن، اگر حضرت سلطان، روی از ما برگردانند، کارمان تمام است! آن‌وقت می‌بینی جوان حزب‌اللهی، ناز می‌کند خودش را برای امام‌رضا! و انگار نه انگار که آقای آقا را دارند می‌زنند! آری! آقای حضرت آقا هستند امام‌رضا! و من، رهبر انقلاب را مشهدی‌ترین و مشتی‌ترین هدیه‌ی حضرت ثامن‌الائمه به ایران عزیز می‌دانم، لیکن وای بر ما!

وای بر ما که در همین مجازستان، می‌بینی به همه چیز مشغولیم الا به ولی‌نعمت خودمان! داریم مگر غریب‌تر از امام‌رضا؟! داریم مگر غافل‌تر از ما؟! اما اشتباه نکن جناب شهردار! آن روزها هم ما نبودیم یا غافل بودیم و مأمون از قضا مرتب #تابلو عوض می‌کرد! بسیار هم زیرک بود! تو در زیرکی، چرک ناخن انگشت کوچک مأمون هم نمی‌شوی! پادشاهی که برداشت و تابلوی «امام‌رضا» را کرد «ولیعهد مأمون»! فی‌الحال سوال اینجاست؛ الان مأمون کجاست؟! و آیا کدام احمق، ولیعهد خدا را ولیعهد مأمون می‌خواند؟! بسم‌الله ای شمس‌الضحی! حضرت امام‌رضا «ولیعهد خداوند» است!

اگر قرار بود با تبدیل واقعاً نخ‌نما و تابلوی تابلوی «زائر» به «مسافر» امام‌رضا تنها محدود در ۴ خیابان مشهد شود، ایشان در همان #مدینه محدود می‌ماند! آقایان غربزده! ما خدایی داریم که #موسی را عدل در کاخ #فرعون بزرگ کرد و علی‌بن موسی را عدل در کاخ مأمون، بزرگ‌تر کرد! ممنون می‌شویم #خدا را به #مبارزه نطلبید! این اراده‌ی استوار الهی است که امام‌رضا، نه‌فقط سلطان ایران یا مشهد، بلکه سلطان همه‌ی جان و همه‌ی جهان باشد! و سر همین است که می‌بینی پیرزن عراقی، همان اشتیاقی که من و ما به زیارت کربلا داریم، به زیارت مشهد دارد! او اگر «مسافر» بود، می‌رفت آنتالیا! او اما «زائر» است! خوب خودش را لو داد جریان آلوده به فساد اصلاحات! و این را ما مکر خدا می‌دانیم!

با این «تابلوبازی‌ها» به‌خوبی معلوم شد که مشکل جماعت، نه علم‌الهدی است، نه رئیسی! مشکل دارند با خود امام‌رضا! نیز با زوار محترم مشهدالرضا! پس «یه امام‌رضا رو بذارین برای این مردم بمونه!» از مطالبم پیداست که به پاره‌ای از رفتار و گفتار امام‌جمعه‌ی مشهد معترضم اما اعتراض من به علم‌الهدی، استعاره از اعتراضم به امام‌رضا نیست! به‌عکس افسادطلبان که دقیقاً با خود امام‌رضا مشکل دارند و الا اشکال «راهنمای زائر» چه بود؟! هوشیار باشد جوان انقلابی مشهد! #فردوسی و #طوس هم برای ماست! که آن #حکیم خود محب اهل بیت بود! و شهید شیعه‌بودنش! جریانی که مشهد را می‌خواهد پر از برندهای غربی و با الفاظ انگلیسی کند و رسماً گدای غرب است، چه به «رنج‌برده‌ی پارسی»؟! جریانی که با #مدافعان_حرم یعنی همان بیرون‌نگه‌دارندگان حرامیان از خاک پاک وطن، نامهربانند و مدام به دشمن امتیاز می‌دهند، چه به آن قله‌ی مغرور که حقاً حماسه می‌سرود؛ «همه سر به‌سر تن به‌کشتن دهیم، به‌آید که گیتی به‌دشمن دهیم»؟! لذا شاعر طوس نیز مال زوار امام‌رضاست، نه غربزده‌ها! سخن آخر! بطلب ما را #کبوترانه آقاجان! دلم صحن انقلاب می‌خواهد! یک جرعه سقاخانه…

منبع:مشرق

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر