فعالیت1400 هیات مذهبی در استان خراسان شمالی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی از ثبت ۱۴۰۰ هیات مذهبی در استان خبر داد و گفت: ۱۲۰۰ مداح استان نیز در سامانه طوبی با مشخصات دقیق ثبت‌نام و ساماندهی شده‌اند.

به گزارش شرق24:حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی خادمی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت چهل سالگی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در مجموعه تبلیغات اسلامی به‌صورت سالانه اظهار کرد: این اقدامات ازجمله جذب دانش آموزان در مدارس صدرا، اعزام روحانیون در ایام محرم، صفر و ماه مبارک رمضان، احداث خانه‌های عالم و ساماندهی مجموعه‌های قرآنی و هیات های مذهبی ازجمله مهم‌ترین عملکردهای تبلیغات اسلامی است.

وی تربیت حافظان قرآن، مربیان قرآنی ازجمله سایر اقدامات تبلیغات اسلامی نام برد و افزود: هدف‌گذاری در اقدامات کارهای فرهنگی در راستای کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی در مناطق مهم و حساس شهرستان‌ها است که برای بهبود وضعیت پرخاشگری در جامعه اقدام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تشریح این اقدامات ادامه داد: ۱۳ پایگاه در حاشیه شهرهای بجنورد، اسفراین و شیروان مشخص‌شده که با تفاهم‌نامه‌هایی با مجموعه وزارت کشور و بسیج در حال ارائه خدمات هستند.

وی از جذب ۵۰۰ دانش‌آموز علوم و معارف اسلامی در مدارس صدرای استان خبر داد و گفت: این مدارس اکنون بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز دارد و با تأسیس مدرسه‌ای دیگر در مجموعه خراسان شمالی، تعداد این مراکز آموزشی به ۵ مورد می‌رسد.

خادمی برون‌سپاری اداره مراکز دارالقرآن به مجموعه‌های فرهنگی استان را ازجمله دیگر اقدامات اخیر تبلیغات اسلامی خراسان شمالی عنوان کرد و افزود: تشکیل و تقویت انجمن خیرین قرآنی در استان برای نخستین بار، تقویت مجموعه‌های خانه‌های قرآن در روستاها و مؤسسات قرآنی در شهرهای خراسان شمالی و ساماندهی هیات های مذهبی، اقداماتی در راستای مجموعه فرهنگی دینی است که در حال انجام است.

وی از ثبت ۱۴۰۰ هیات مذهبی در استان خبر داد و گفت: ۱۲۰۰ مداح استان نیز در سامانه طوبی با مشخصات دقیق ثبت‌نام و ساماندهی شده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در انتها با اشاره به وجود ۱۷۰ خانه عالم در سطح روستاهای استان گفت: این خانه‌ها عالم توسط روحانیون مستقر در دهستان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و کمتر از ۱۰ مورد از این خانه‌ها اکنون خالی از روحانی مستقر هستند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی خادمی+ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی+شرق 24+هیات 1400+عالم+خانه عالم+ بجنورد+شیروان+قران +مذهبی+تربیت+روستا+روحانی+ovhshkalhgd+f[k,vn+idhj+lbifd+jfgdyhj+u;s+f[k,n+v,phkd+jvfdj+uhgl+v,sjh

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر