بهرمندی ۵۰ درصد روستاهای خراسان شمالی از اینترنت پرسرعت

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خراسان شمالی از بهره‌مندی ۵۰ درصدی روستاهای استان از اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش شرق24:سید علی مرتضوی در نشست خبری امروز گفت: شبکه‌های اصلی فیبر نوری بین استانی توسط شرکت ارتباط زیرساخت خریداری می‌شود و به اپراتورها تحویل می‌دهد.

وی عدم هزینه مخابرات در روستاها را خصوصی‌سازی دانست و بیان کرد: مخابرات بعد از خصوصی‌سازی در روستاها هزینه نکرد و وضع موجود را حفظ کرد و در پوشش شهرها و جاده‌ها اصلی متعهد انجام کار شد و نظارت بر این‌ها بر عهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌صورت منطقه‌ای است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌شمالی وضعیت استان را در شاخص‌های IDI را قابل‌قبول دانست و بیان کرد: خراسان شمالی در شاخص IDI طی سال گذشته انتهای جدول بوده و اکنون طبق شاخص IDI تا پایان خرداد ۹۷ رتبه ۲۶ در بین استان‌ها هستیم و فاصله ما با دیگر استان‌ها به دهم است.

وی با اشاره به پوشش نسبتاً مناسب تلفن همراه در روستاها استان بیان کرد:۶۷ درصد از روستاهای استان تحت پوشش تلفن همراه می‌باشند.

مرتضوی با اشاره به پوشش ۹۰ درصدی تلفن خانگی در روستاها بیان کرد: از ۸۴۰ روستا استان ۷۴۷ روستا از تلفن ثابت برخوردار هستند و ۵۰ درصد روستاهای استان تحت پوشش اینترنت‌های وب است.

وی مجموع پروژه‌هایی که در دهه فجر افتتاح می‌شود را ۵۷۱ میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: در پروژه‌های اینترنت پرسرعت ۲۲.۷ میلیارد ریال به ۹۰ روستا، دستگاه های خوپرداز ۱۰.۶ میلیارد ریال در ۱۰ روستا، پروژه ایرانسل ۱۰.۶ میلیارد ریال، پروژه همراه اول ۳۴ میلیارد ریال و پروژه مخابرات ۱۷۳ میلیارد ریال است که در دهه فجر به‌صورت متمرکز و همزمان با سراسر کشور توسط ریاست جمهوری افتتاح می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بیان کرد: در کلیه روستاهای استان رومینگ همراه اول و ایرانسل فعال‌شده است و در جاده‌های اصلی و فرعی ۹۰ درصد، اپراتورها پوشش می‌دهند.

وی در پایان با اشاره به اینکه استان در سواد IT جز پنج استان آخر هست بیان کرد: در دو شهر گرمه و فاروج و در دو روستا از هر شهرستان دوره توانمندسازی برگزاری کرده‌ایم که مورد استقبال بانوان قرارگرفته است.

اینترنت+خراسان شمالی+بجنورد+شرق24+روستا پرسرعت+سید علی مرتضوی+ارتباطات+زیر ساخت+فناوری+اطلاعات+ +ovhsh alhgd+f[k,vm+avr24+hvjfhxhj+hdkjvkj+vsvuj+cdv shoj+tkh,vd+hxghuhj+avr24+

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر