بجنورد مرکز خراسان شمالی  غرق در عزای فاطمی شد

همزمان با روز شهادت ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا(س) مرکز خراسان شمالی و تمام شهرها و روستاهای خراسان شمالی غرق در عزا و ماتم فاطمی شدند

به گزارش شرق24:همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، در حالی که مساجد، حسینیه ها، تکایا، میادین، معابر و سر در مغازه ها و منازل مردم در استان خراسان شمالی سیاه پوش شده بشده است، آیین های عزاداری و سوگواری سالگرد شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، در خراسان شمالی، استان باب الرضا(ع) با حضور گسترده مردم برگزار شد.

شب گذشته نیز مراسم‌های عزاداری و سوگواری مردم و عاشقان ائمه اطهار(ع) در مساجد، حسینیه ها، امامزاده‌ها و دیگر اماکن مقدس شهرها و روستاهای مختلف استان خراسان شمالی با حضور روحانیان اعزامی ایام فاطمیه و با محوریت ائمه جمعه برگزار شد. صبح امروز نیز مراسم دسته روی و زنجیرزنی هیئات عزاداری در شهرها و روستاهای این استان به سمت مساجد محوری و امامزاده های هر منطقه برگزار شد.

مراسم دسته روی و سینه‌زنی و زنجیرزنی محبان حضرت زهرا(س) در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی و میدان شهید بهشتی بجنورد به سمت حرم مطهر حضرت سیدعباس بن موسی بن جعفر(ع)، برادر گرامی امام رضا(ع) برگزار شد. هیئات عزاداری و دسته‌های سینه زنی و زنجیرزنی با عبور از خیابان‌های شهر به سمت حرم مطهر حرکت کرده و پس از رسیدن به این مکان مقدس، با حضور چند هزار نفر از عزاداران فاطمی، مراسم سینه زنی، زنجیرزنی و سوگواری سالگرد شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) به صورت تجمیعی برگزار می‌شود.

آئین‌های فاطمیه امسال با مقارن شده با ایام دهه فجر حال و هوای انقلابی گرفته و در نوحه‌ها و ذکر مصیبت‌های این ایام اشعار انقلابی و فاطمی حال و هوای خاصی را بر چهلمین فجر انقلاب اسلامی حاکم کرده است.

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

نظرات

ارسال نظر