تشکیل 131 پرونده تخلف توسط بازرسین اتاق اصناف/ آغاز نمایشگاه بهاره از 10 اسفندماه

رئیس اتاق اصناف بجنورد اظهار کرد: مشهودترین تخلف عدم نصب برچسب قیمت در فروشگاه‌ها بوده و طی ده‌ماهه امسال 2 هزار و 498 بازرسی از اصناف مرکز استان به‌عمل‌آمده است که 131 پرونده تخلف تشکیل‌شده است.

به گزارش شرق24:مهدی امیدوار امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر استان اظهار داشت: نمایشگاه بهاره از دهم لغایت 19 اسفند ماه در محل بازار روز امام رضا(ع) مرکز استان دایر و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 10 شب از نمایشگاه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه بر اساس مصوبه تنظیم بازار شکل گرفته است افزود: نمایشگاه بهاره بر اساس مصوبات و نظارت سازمان صمت در تمامی شهرستان‌های استان در تاریخ مذکور برپا می شود تا مردم بتوانند با قیمت پایین‌تری اجناس و کالاهای اساسی خود را تهیه کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان بجنورد از فعالیت 180 غرفه در نمایشگاه بهاره مرکز استان خبر داد و تصریح کرد:  نگاه اتاق اصناف در خصوص برگزاری نمایشگاه نسبت به سنوات قبل تغییر کرده به طوری که تعداد غرفه‌ها همچنین هزینه اجاره غرفه نیز نسبت به سنوات اخیر کاهش یافته است تا نمایشگاه بُرد بُرد داشته باشیم که هم کاسب و هم مردم از این نمایشگاه استفاده لازم را ببرند.

وی بزرگترین و مشهودترین تخلف کسبه را عدم نصب اتیکت قیمت بر روی اجناس عنوان کرد و بیان داشت: تمامی اجناسی که در نمایشگاه بهاره قرار است در معرض دید و خرید مشتریان قرار بگیرد باید اتیکت قیمت بر روی آنها نصب شود در غیر این صورت تخلف بوده و مورد نظارت اتاق اصناف قرار می‌گیرد.

امیدوار با بیان اینکه 1000 تن میوه شب عید با نرخ مصوب دولتی در سطح استان توزیع می‌شود خاطرنشان کرد: 550 تن پرتقال و 450 تن سیب با قیمت تعاونی برای شب عید بین مردم توزیع می شود و هیچ گونه نگرانی بابت کمبود میوه در استان نداریم.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان از اجرای گشت ویژه و مشترک توسط سازمان تعزیرات، صمت و اتاق اصناف از پنجم اسفند ماه خبر داد و اضافه کرد: گشت مشترک نهادهای مذکور به منظور نظارت دقیق بر بازار و قیمت‌ها از پنجم اسفندماه آغاز و تا پایان طرح نوروزی ادامه دارد.

امیدوار با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه 2498 مورد بازرسی از صنوف و کسبه بازار صورت گرفته است اضافه کرد: در این راستا تعداد 131 پرونده تخلف تشکیل و مبلغ 60 میلیون تومان جریمه به حساب دولت واریز شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه وضعیت کسب و کار در خراسان شمالی افتضاح است افزود: بر اساس آمار رسمی تا پایان بهمن ماه، خراسان‌شمالی در حوزه کسب و کار در جایگاه سی‌ام کشور قرار دارد و اکنون فضای کسب و کار در استان افتضاح و کسبه در حال جنگ هستند.

نظرات

ارسال نظر