هدف آموزش و پرورش تامین صددرصدی معلم برای دوره ابتدایی است

رضوان حکیم‌زاده امروز در حاشیه بازدید از مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان دختر کشور در نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: با توجه به لزوم ایجاد استانداردهای یک کلاس با کیفیت و محیط یادگیری با کیفیت، نیازمند تعداد معلم بیشتری برای دوره ابتدایی هستیم.

وی با اشاره به تاکید دولت بر پوشش صددرصدی دانش‌آموزان کشور، افزود: در خیلی از مناطق محروم، مدارسی داریم که دانش‌آموزان آنها کمتر از ده نفر است و یا در بعضی مناطق دیگر کلاس‌هایی داریم که تراکم آنها از استاندارد بیشتر است، بنابراین برای اینکه بتوانیم کلاسی داشته باشیم که کیفیت خوبی داشته باشد قطعا نیازمند تعداد نیروی بیشتری برای دوره ابتدایی هستیم تا اهداف آموزشی محقق شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بیش از 60 درصد دانش‌آموزان ما در کلاس‌هایی در مقاطع ابتدایی تحصیل می‌کنند که تراکم‌شان از حد استاندارد بیشتر است.

حکیم‌زاده توضیح داد: این یکی از پیامدهای اجرای طرح شتابزده 3-3-6 است که به نظرم بدون کارشناسی انجام شد و در نتیجه به واسطه اضافه شدن یک پایه به مقطع ابتدایی کمبود معلم ایجاد شد و ما مجبور شدیم معلمان زیادی را بدون اینکه آمادگی لازم را داشته باشند به مقطع ابتدایی اضافه کنیم که البته این معضل اثرات منفی خودش را تا سال‌ها بر جای خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان چهار استانی هستند که در رده بالای محرومیت کیفیت محیط یادگیری و تعداد معلم ابتدایی هستند و در نتیجه در اولویت ما برای فراهم کردن فرصت‌های بهتر یادگیری قرار دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حضورش در جمع دختران برگزیده مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان کشور در نیشابور، گفت: سعی کردم به آنها این امیدواری را بدهم که زنان ایرانی می‌توانند با توجه به اولویت بودن خانواده و تربیت فرزندان مدارج علمی را طی کنند و مسؤولان نیز این دو موضوع را در کنار هم بپذیرند.

حکیم‌زاده همچنین اظهار امیدواری کرد رسانه‌ها نقش خود را به عنوان یک بازوی بسیار مهم در امر تربیت برای جامعه به خوبی ایفا کنند و با آموزش و پرورش تشریک مساعی داشته باشند تا آگاه‌سازی مطلوبی در سطح جامعه انجام شود.

انتهای پیام/ج/

http://fna.ir/QCK9WK

نظرات

ارسال نظر