محکومیت نقدی ۳۲ میلیاردی برای ۴۴۳۹ فقره پرونده تخلف

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی طی 11 ماهه امسال متخلفان چهار هزار و 439 فقره پرونده در زمینه تخلفات حوزه های کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز، بهداشت، دارو و درمان به پرداخت بیش از 32 میلیارد و 624 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش شرق24:سیدجواد سیدالموسوی، مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی عصر امروز در نشست خبری اظهار کرد: طی 11 ماهه امسال در بخش کالا و خدمات برای تخلفات گران فروشی، عدم درج قیمت، کم فروشی، تقلب و احتکار سه هزار و 760 فقره پرونده به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شدند که این تعداد تخلف در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته تا 25 درصد افزایش داشته است.

به گفته سیدالموسوی، پس از رسیدگی به این پرونده ها متخلفان این پرونده ها به پرداخت بیش از 18 میلیارد و 370 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی تصریح کرد: در بخش تخلفات کالا و خدمات، شش پرونده مهم و ملی در زمینه احتکار کالاهایی شامل کاغذ، پوشک، لوازم خودرو، لاستیک خودرو، مواد خوراکی از قبیل رب بوده اند که این متحکران به پرداخت بیش از سه میلیارد و 425 میلیون ریال جزای نقدی و الزام به عرضه کالا به بازار به نرخ رسمی محکوم شدند.

وی همچنین به ارجاع 282 فقره پرونده تخلف در زمینه قاچاق کالا و ارز طی 11 ماهه امسال به اداره کل تعزیرات حکومتی استان اشاره کرد و گفت: کشف این تعداد پرونده در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 117 درصد کاهش داشته است.

سیدالموسوی با بیان اینکه متخلفان این پرونده ها به پرداخت بیش از 12 میلیارد و 816 میلیون ریال جزای نقدی و ضبط کالا محکوم شدند، خاطر نشان کرد: میزان محکومیت امسال برای 282 پرونده یاد شده در مقایسه با میزان محکومیت اعمال شده 11 ماهه سال گذشته به علت بالا بودن ارزش تخلفات 88 درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: از 282 پرونده تخلف کشف شده در بخش قاچاق کالا و ارز پنج پرونده قاچاق جزو پرونده های مهم و ملی بودند که تخلفات این پنج پرونده در زمینه قاچاق سوخت فرآورده های نفت سفید و گازوئیل همچنین مواد خوراکی بوده اند.

وی افزود: متخلفان این پرونده ها به توزیع خارج از شبکه به منظور تجارت مبادرت کرده بودند.

این مسئول خاطر نشان کرد: محکومیت جزای نقدی آنان هنوز نهایی نشده است.

وی همچنین عنوان کرد: امسال متخلف پرونده عدم اعلام موجودی نیز به پرداخت دو میلیارد و 219 میلیون ریال جزای نقدی و عرضه کالا به بازار به قیمت مصوب محکوم شد.

وی درباره تخلفتات کشف شده بخش بهداشت، دارو و درمان نیز اعلام کرد: طی 11 ماهه امسال 397 فقره پرونده تخلف کشف شده به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شدند که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته تعداد پرونده های ارجاع شده به این اداره کل چهار درصد افزایش داشته است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی افزود: متخلفان این پرونده ها در سال جاری به پرداخت بیش از یک میلیارد و 438 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

سیدالموسوی یادآور شد: فروانی تخلفات رسیدگی شده در سه بخش اشاره شده به ترتیب در زمینه های عدم درج قیمت، گرانی فروش، عدم صدور فاکتور، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم ارائه فاکتور خرید به بازرسان و تقلب بوده اند.

نظرات

ارسال نظر